Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''Dünya Tiyatro Günü'' mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''Dünya Tiyatro Günü'' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin tepkisine karşın PYD ile ilişkisini kesmeyen ABD'yi hedef aldı. Terör örgütünün elinde batı menşeili silahlar olduğunu yineleyen Erdoğan, PYD'ye gönderilen silahların IŞİD'in eline geçtiğini belirtti. Erdoğan "Dost dediklerimiz gereğini yapmıyor" dedi. Erdoğan, Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü PYD konusunda Washington yönetiminin sergilediği tavra tepkisini de "Ben miyim senin ortağın, yoksa Kobani'deki teröristler mi?" diye gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Tiyatro Günü'nü bir mesajla kutladı. Erdoğan mesajında, " İnsani değerleri savunan, milletimizin kültürel gelişimine, eğitimine son derece olumlu katkılar sağlayan tüm sanat dallarını olduğu gibi, tiyatrolarımızı da desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında şu ifadeleri kullandı:


"Uygarlık tarihinin en kadim sanat dallarından biri olan tiyatro, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, barış içinde bir arada yaşamayı temel alan, insanlığın vicdanına ve kalbine hitap eden güçlü bir anlatım aracıdır. Kendine özgü araçları ve ifade biçimiyle, hayata ve toplumsal olaylara ayna tutan, insana insanı anlatan tiyatro, yüzyıllardır toplumların özellikle kültürel gelişimlerinde önemli bir rol oynamaktadır.


Ülkemizde de her zaman geniş bir seyirci kitlesine sahip olan, kültür ve sanat yaşamımızda etkin bir rol oynayan tiyatro, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm toplum için etkili bir eğitim aracıdır. Meddah, kukla ve gölge oyunu gibi türleriyle gelenekselleşen Türk tiyatrosu bugün de başarılı çizgisini sürdürmektedir. Bu vesileyle, insani değerleri savunan, milletimizin kültürel gelişimine, eğitimine son derece olumlu katkılar sağlayan tüm sanat dallarını olduğu gibi, tiyatrolarımızı da desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Değerli tiyatro sanatçılarımızın ve çalışanlarının Dünya Tiyatro Günü'nü kutluyor, tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS