Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İş Bankası hisseleri mesajı

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İş Bankası hisseleri mesajı
<a class="in-news-link" href="/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan" target="_blank" title="Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haberleri">Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan</a> Kayseri'deki toplu açılış programında konuştu. İş Bankası'ndaki CHP hisseleriyle ilgili olarak Erdoğan, "İnşallah Meclis'ten çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti Hazine'sine devrini sağlamış olacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimle ilgili de şu mesajı verdi: "Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapacak olanlar çıkarsa, bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bunu böyle bilsinler."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'deki toplu açılış programında konuştu. İş Bankası'ndaki CHP hisseleriyle ilgili olarak Erdoğan, "İnşallah Meclis'ten çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti Hazine'sine devrini sağlamış olacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimle ilgili de şu mesajı verdi: "Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapacak olanlar çıkarsa, bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bunu böyle bilsinler."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de toplu açılış töreninde konuştu. Açılış töreninde önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar konuştu. Daha sonra kürsüye gelen Erdoğan'ın konuşması satır başlarıyla şöyle:

"Ülkemize hizmet için uzun ince bir yola koyulduğumuzdan beri bizi hiç yalnız bırakmayan Kayseri'ye çok teşekkür ediyorum. Kayseri 24 Haziran seçimlerinde de Cumhurbaşkanlığında yüzde 70'in, Cumhur İttifakı'nda yüzde 72'nin üzerinde, AK Parti olarak da yüzde 51 oy oranında yine yanımızda olduğunu gösterdi. Kayseri'deki tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizi hedeflerine ulaştırma mücadelemizde bize 'Durmak yok yola devam' dediniz. İşte gördüğünüz gibi biz de durmuyor tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Açılışı yapılan projeleri anlattı

Uluslararası alanda büyük bir mücadele yürütüyoruz. Ülkemizin içinde tarihi dönüşümlere imza atıyoruz. Şehirlerimizin her birini kalkındıracak hizmetleri adım adım takip ediyoruz. Bugün burada toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 640 trilyon lirayı bulan 137 farklı bakanlık, belediye ve özel sektör projesinin toplu açılışını gerçekleştiriyoruz.Resmi açılışını yaptığımız eserler arasında Diyanet İşleri Başkanlığının hayırseverlerin yardımıyla çeşitli yerlerde yaptırdığı Kuran kursları da bulunuyor. Bu törenden sonra şehir mezarlığına gidecek Milli Savunma Bakanımız, Genel Kurmay eski Başkanımız Hulusi Akar adına yaptırılan caminin açılışını da bizzat yapacağız. Bu vesileyle caminin yapılışına öncülük eden Akar ailesine ve Büyükşehir Belediyesine özellikle teşekkür ediyorum. Açılış listemizde okul, ortakokul, pansiyonlar, üniversitemizin ek binaları ve spor tesisleri de bulunuyor. Mobilya sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'lerin ihtiyaçları karşılanarak üretim güçleri artırıldı. Tarım ve Orman Bakanlığımızın tarım ürünlerini, bunları işleyen tesislerin projelerine verdiği desteklerle hayata geçirilen yatırımların açılışını da yapıyoruz. Ticaret Bakanlığımızın mobilyacılar Kooperatifi'nde kurduğu çatı güneş santralini de resmen hizmete açıyoruz. Kayseri'deki belediyelerimiz maşallah güzel hizmetlere imza attılar. Büyükşehir Belediyemizin yatırım bedeli 600 trilyon lirayı bulan 38 projesinin açılışını yapıyoruz. Alt yapıdan üst yapıya sosyal hizmetlere kadar geniş bir alana yayılan bu projelerle Kayseri'nin hayat kalitesinin daha yükseldiğine inanıyorum. Kayseri, İncesu ve Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgemize bağlı yerlerde 28 ayrı özel sektör yatırımının açılışını yapıyoruz. Bunların arasında çok önemli, çok büyük rakamlarla hayata geçirilen tesisler de bulunuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi

Son 16 yılda Kayseri'ye yaklaşık 26 katrilyon lira tutarın yatırım yaptık. Eğitimde 4 bin 429 yeni derslik, 5 bin 719 kişilik yüksek öğrenim yurtları inşa ettik. Kayseri Üniversitesi'nin de hayata geçmesiyle üniversite öğrencisi sayısı 68 bin oldu. Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere 42 tesisi şehrimize kazandırdık. Kayseri şehir Hastanesi 1.607 yatak kapasitesi ve her türlü imkanıyla şehrimize yakışır bir eser oldu. Duydunuz mu Bay Kemal ne diyor? Hastanelerde ameliyat yapılmıyormuş, yasaklanmış. Sağlık Bakanımız talimat vermiş, 'Artık ameliyat yapmayacaksınız' demiş. Bu ne menem adamdır? Bu hala SSK Genel Müdürü olduğu zamanları hatırlıyor. Bay Kemal artık Türkiye'de Bay Kemal'in SSK Genel Müdürü olduğu dönem yok. Sen ölüleri rehine alıyordun. Ben CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu adam SSK Genel Müdürüyken bu evlatlarını hastanelerde sürüm sürüm süründürdü, ölüleri rehin aldı. Bir röntgen 8 ay sonraya gün verilirdi. Böyle çileler çekildi. Şimdi MR'larımız, tomografilerimiz, ultrasonografilerimizle hastanelerimiz hizmet veriyor.

'Bay Kemal yalancının mumu yatsıya kadar yanar'

Şu Kayseri'deki şehir hastanesini adam adeta suçluyor yahu. Hastaneden memnun musunuz? (Meydandan evet cevabı) Bay Kemal bak Kayseri ne diyor? Hastanede gittiğiniz zaman bakmamak, tedavi etmemek diye bir şey var mı? (Meydandan hayır cevabı) Bay Kemal yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Senin zaten hayatın bu. Akşam yalan, sabah yalan. Artık bu millet senin yalanlarını yutmayacak. İnşallah vakit geliyor, 5.5 ay sonra Mart yerel seçimlerinde sana gereken cevabı verecek, artık CHP'yi de bu ülkeyi de senden kurtaracak.

Toplu konut yatırımlarımızla şehrimizde 17 bin 790 vatandaşımızı ev sahibi yaptık. 83 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 635 kilometreye çıkardık. Halen yapımı süren 18 ayrı yol projemizin de tamamını 2 yıla kadar bitirip hizmete açıyoruz. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattımızın Kayseri Yerköy altyapı projeleri tamamlandı, en kısa sürede ihale sürecini başlatıyoruz. Antalya-Konya-Kayseri hızlı tren projesiyle ilgili de sondaj çalışmaları sürüyor. Diğer tren hatlarının da modernizasyon projeleri hızla devam ediyor. Aynı şekilde şehrimizde inşa edilecek tramvay hattıyla ilgili hazırlıklar sürüyor. Kayseri için yetersiz gelen terminal binasının yerine yenisini yapıyoruz. İnşa ettiğimiz barajlar ve sulama tesisleriyle 490 bin dekar araziyi suyla buluşturduk. Zamantı Irmağı'ndan Develi Ovası'na getirdiğimiz suyla topraklarımızın verimini artırdık. Kayserili çiftçilerimize 1.5 katrilyonluk destek verdik. Bay Kemal bak çiftçiye verdiğimiz destekleri söylüyorum, bunlar hayal değil, ödediklerimiz. 

'Bunların gözü koltuk kavgasından başka bir şey görmüyor'

Anadolu'nun orta yerindeki Kayseri istikrarın, güvenin, huzurun, yatırımın, üretimin, ihracatın manasını iyi bilir. Mesele ülkenin ve milletin bekası olduğunda kimin vanıladığının (kullandığı bu yerel şiveyi Kayserililere, 'anlıyorsunuz değil mi?' diye sordu), kimin de yürekten konuştuğunun ayrımını Kayserili gayet güzel yapar. Dünyada dengeler yeniden kuruluyor. Bunlar ellerine tutuşturulan uyduruk kağıtlarla şahsıma, aileme, partime iftira atmakla uğraşıyor. Bölgemiz cayır cayır yanıyor. Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, on milyonlarca insanın evinden olduğu bir  zulüm yaşanıyor. Bunların gözü parti içinde koltuk kavgasından başka bir şey görmüyor. 4 milyon mülteciyi bu ülkede biz besliyor, ev sahipliğini biz yapıyoruz. Batılı kapılarını kaparken biz kardeşlik kapısını açıyoruz.

'Onlar Hans'la, George'la, ajanlarla bir araya geliyorlar'

Türkiye tarihinin en büyük dönüşümlerini yaşıyor. Uluslararası ilişkilerden ekonomisine kadar baştan sona yeniden inşa ediliyor. Bunlar tek parti dönemine methiye düzmenin ötesinde bir söz edemiyor. Şu anda bir kısmı Kayseri'de yetişen kahraman askerlerimiz sınırlarımız ötesinde başarı üzerine başarı kaydediyor. Bunlar neredeyse üzüntüden kahroluyor. İdlib'te elde ettiğimiz stratejik ve diplomatik başarıdan dolayı tüm dünya bizi kutladı, ana muhalefet bu konuda bir söz edebildi mi? Etmez. Hatta Zeytindalı Harekatı'nda neredeyse operasyonu engellemeye kalkacak kadar gönülleri bu ülkeden kopuk bir görüntü sergilediler. Yurt dışına gittiklerinde bizim oradaki diplomatlarımızla ya da ülkesini seven vatandaşlarımızla bir araya gelmiyorlar. Onlar Hans'la, George'la veya bu ülkeye hakaret edip kaçıp giden 5 yıl 10 ay mahkumiyete sahip olan ajanlarla bir araya geliyorlar. Terör örgütü mensuplarının etkinliklerine katılıyorlar. Orada ülkemiz aleyhine yapılan konuşmalara iştirak ediyorlar. Bu ülkede ne kadar vatan, millet, devlet düşmanı kesim varsa hepsiyle koyun koyuna yol yürüyorlar. Ankara'dan İstanbul'a bunlarla el ele yürümediler mi? Ben bunlara deyince, 'Ya bu CHP terör yandaşlarıyla el ele, kol kola yürüyor', beyefendi rahatsız oldu. Ben ispatla konuşuyorum. Laf ola beri gele yok. Anamuhalefetin başındaki zat güya adalet yürüyüşü yaptı, koluna girenler hep terör yardakçılarıydı. 

'CHP'nin en büyük başarısı bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclis'e sokmak'

Ülkemizi sıkıntıya sokacak, milletimizi tedirgin edecek hangi hadise yaşansa bunlar içten içe seviniyor, hemen el ovuşturmaya başlıyor, 'bir şey olsa da şu Tayyip Erdoğan aradan çekilse' beklentisiyle yan gelip yatıyorlar. Son 17 yıldır ülkemizdeki anamuhalefet partisinin en büyük başarısı maalesef 'Her evden 1 oy'  diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclis'e sokmak. Bununla kalmadılar şimdi mahalli idareler seçimlerinde kimi belediyeleri yine onlara peşkeş çekmeye çalışıyorlar. Sanıyorlar ki bu millet onların belediyeleri terör örgütüne teslim etme oyununa seyirci kalacak. Türk milletini hiç tanımadıkları için bunca yıldır yüzde 25'in üzerine çıkamıyorlar. Hatta son seçimde daha da aşağı indiler.

'Kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse işleteceğiz'

Kayseri'den tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayı yapacak olanlar çıkacak olursa, bilsinler ki şu anda kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse aynı ilkeyi Türk hukuk sisteminde işleteceğiz. Bunu böyle bilsinler. Öyle biz bu milletin parasını belediyeye verelim de sonra bu para Kandil'e gitsin yok öyle şey. Biz bu devletin parasını verelim de onlar da makine alsınlar, o güzel şehirlerimizi kanallarla donatsınlar. Yok böyle bir şey. Bitti o. Müslüman bir delikten bir  kere sokulur, bir daha asla.

Kılıçdaroğlu tazminatları nereden ödedi?

2019 Martında milletimizden bunlar bir şamar daha yiyecek. Biliyoruz ki akılları başlarına gelmeyecek. Çünkü bunların derdi ülkeye ve millete hizmet etmek, bunun için Cumhurbaşkanlığını kazanmak, Meclis'te çoğunluğu elde etmek değli. Tek gayeleri ellerindeki milletvekilliği, belediye başkanlığı ve partideki konumlarını korumak, ekmek elden su gölden yaşayıp gitmektir. Merak ediyorum hani Kılıçdaroğlu'na davalar açtım ya, kazandığım davalarda acaba ödenen paraları kendi cebinden mi ödedi, yoksa CHP'nin kasasından mı ödedi? Bunu da merak ediyorum, açıklamaya davet ediyorum. Bu paraları nereden ödedi?

'CHP kontrolündeki İş Bankası'ndaki hisseleri'

İş Bankası'nda Gazi Mustafa Kemal'in CHP hissesi olarak yüzde 28'e yakın bir hisse olayı var ya. Geçenlerde bunu gündeme getirmiştim. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk CHP alsın kullansın diye yapmadı. Hazine'ye bu gitsin diye yaptı. CHP'nin 4 üyesiyle bunun kontrolüne bir zemin hazırlandı. Şimdi biz Meclis'e bu konuyu AK Parti olarak getiriyoruz, sağolsun MHP de destekleyeceğini açıkladı. İnşallah Meclis'ten bunu çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti Hazinesine devrini sağlamış olacağız. Şimdi tabi tutuştu, 'Bunu biz zaten kullanmıyoruz ki' diyor. Bir de kullanacak mıydın? Bunun seninle yakından uzaktan alakası yok. 4 tane CHP'liyi oraya atıyorsun, diyor ki, 'Onların orada hiçbir gücü yok'. Onlar orada el kaldır indir yapacak öyle mi? Biz onun arkasında ne yattığını çok iyi biliriz. İşi bilenler de çok iyi bilir. Dolayısıyla şimdi bu süreç başladı ve bir an önce inşallah Meclis'imizden bu geçecek ve Hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek.

Onlar da yolun sonuna geldiler. Ya politikalarını ya da üsluplarını değiştirecekler ya da siyaset arşivinin tozlu raflarındaki yerini alacaklar. Her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin izanına, irfanına güveniyorum.

'FETÖ'de kalmaya devam edenler sonuçlarına razı demektir'

Önümüzde mutlaka çözmemiz gereken birkaç temel mesele var. Bunlardan biri terör. Bölücü terör örgütüne sınırlarımız içinde çok önemli darbeler vurduk. Adeta kımıldayamaz hale getirdik. Tabii bu alçaklar da boş durmuyor. Kendilerince ülkemizin canını yakacak fırsat kolluyor. Onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Hala topraklarımız içinde kalan kılıç artıklarını da temizleyeceğiz. Terör konusunda bir diğer ihanet çetesi de FETÖ'dür. Ülkemize verdiği maddi ve manevi zararın boyutları gerçekten çok büyük. 'Eğitim, hayır hasenat, sohbet, diyalog' diyerek sinsice kurdukları tuzağa nice gencimizi, ticaret erbabımızı, vatandaşımızı düşürdüler. Bu ihanetin ortaya çıktığı tarih 17-25 Aralık 2013 emniyet yargı darbe girişimidir. 2010'da başladılar ama bu hareketin 40 yıl mazisi var. 40 yıl hazırlık yaptılar. Şimdi ortaya konulan tüm ikazlara rağmen örgütün içinde kalmaya devam edenler sonuçlarına da razı olmuşlar demektir."

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS