Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: 3-4 ay içerisinde açılışını yapacağız

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: 3-4 ay içerisinde açılışını yapacağız
Ankara'da Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Külliye'de 5 milyon kitaplı kütüphaneyi yaptık. 3-4 ay içerisinde açılışını yapacağız" açıklamasında bulundu.

Ankara'da Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Külliye'de 5 milyon kitaplı kütüphaneyi yaptık. 3-4 ay içerisinde açılışını yapacağız" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 


Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı dolayısıyla Avrupa ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayan 800 etkinlik gerçekleştirdik.


Sezgin'in darbe sonrası İstanbul Üniversitesi'nden uzaklaştırılması tarihimizin en büyük ayıplardan biridir.


Bizim kıymetini bilemediğimiz hocamıza Almanya'nın sahip çıkması boşa değildi. Hocamız eserlerini Almanca olarak da yayınlamıştır.


Hocamızın ülkemizde barındırılamamasının sebebi çalışmalarının başındaki İslam ifadesidir.


İlim insanlarına sahip çıkmadığınızda Alman sahip çıkar. Çalışmalarının başında İslam geçiyor diye hocamızı bir kalemde çekilip atanlar kendi elleriyle eserleri Almanya'ya bağışlamışlardır.


İstanbul'u dünyanın en gözde ilim merkezi haline getirmek için her türlü gayreti gösterdik. Önümüzdeki dönemde ülkemizi tüm bilim insanları için çok daha önemli bir cazibe merkezi haline getireceğiz.


Artık Iğdırlı, Iğdır Üniversitesi'nde de eğitim görebiliyor. Hiçbir ili eğitimden mahrum etmedik. 


Sömürge aydınlarıyla da mücadele ettik. Bu zihniyeti tümüyle ortadan kaldırmasak da bilimsel çalışmaların yelpazesini genişlettik.


Külliye'de 5 milyon kitaplı kütüphane


Türkiye'de büyük kütüphaneye sahip değildik ama Külliye'de 5 milyon kitaplı kütüphaneyi yaptık. 3-4 ay içerisinde açılışını yapacağız.


Medeniyet inşa etmek her topluma nasip olmadı. Biz bu konuda şanslı durumdayız. Her şeyden önce İslam'ın kadim ve zengin birikimi var. Medeniyet geçmişimiz 5-6 bin yıl öncesine kadar gidiyor. 


İnsanı herhangi bir meta olarak gören bir zihniyetle üretilen teknoloji zulmü çoğaltmaya yarar.


Atomu parçalayarak insanlık için en ucuz enerji kaynağını üreten de insanı katleden de aynı tekenoloji değil mi? Öyleyse bilim ve teknolojiyi hayırlı hale getireceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS