Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçimlerle ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerel seçimlerle ilgili flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili konuştu. Kendi partisinin tabanına mesaj veren Cumhurbaşkanı, "Her kim ki 'Ben aday gösterilmedim' diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Partili olmamıştır" dedi. "Ben değil, biz partisiyiz" diye konuşan Cumhurbaşkanı sözlerine şunları da ekledi: Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

7 Kasım'da önce Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin açılışına katıldık. Ardından kabine toplantımızı gerçekleştirdik. Kabinemizin toplantılarında önemli gördüğümüz projelerimizi gündemimize alıyoruz. Pek çok ülkenin uzun zamanda gerçekleştirdiği dönüşümü biz birkaç ay içinde büyük ölçüde tamamladık.  Bürokraside tıkanıklar yaşandığını biliyoruz. İnşallah en kısa süre içinde çözeceğiz. 

8 Kasım'da partimizin 81 il teşkilatında görev yapan başkanlarla bir araya geldik.

10 Kasım'da Ankara'daki törenlerin ardından Paris'e hareket ettik. Burada çok sayıda liderle görüşme imkanımız oldu. Türkiye olarak bizim yakın tarihte en çok ders çıkarmamız gereken hadise I. Dünya Savaşı'dır. Paris ziyaretimizden bir şey çıkarma gayreti boşunadır.

Cumartesi günü İstanbul'da 5 ayrı millet bahçemizin, 3 camimimizin toplu açılışına katıldık. Millet bahçelerimizin toplam büyüklüğü 1.5 milyon metrekareyi buluyor. Çevrecilik adına sokakları yakıp yıkanlar, gelip bu millet bahçelerine bakarak gerçek çevrecilik nedir görsünler. Öyle lafla çevrecilik olmuyor. Gezi Parkı olaylarında bu olayları yapanların finansörü konumunda olan ve şu anda cezaevinde olan bu kişiyle alakalı bir çok kişi bunlar geçenlerde gözaltına alındı. Malum çevremler hatta Batı dünyasından birileri de açıklamalar yapıyor. Şimdi bizim bildiğimiz çok şey var, dünyada bu işlerin finansörü olan pek çok kişi olduğu gibi Türkiye'de de bu işlerin finansörü olan kişiler var. Neden bu kişi içeri alınınca rahatsız oluyorsunuz.

"TürkAkım projesi 2019 sonunda bitecek"

TürkAkım'ıyla ilgili törene katıldık. Konuşacaksak gelin bunları konuşalım. Sizin bunlarla hiç alakanız yok mu? Karadeniz'in bir ucundan diğer ucuna böyle bir yatırım gerçekleşiyor, ülkemize yeni bir doğal gaz imkanı doğuyor bu gündeminizde değil. Gündemlerinde hala biz Türkiye'yi nasıl karıştırırız bu var fakat ülkemizi karıştıramayacaksınız. 

Dört ay sonra 31 Mart'ta benim aziz milletim bu ülkenin düşmanlarına en büyük dersi sandıkta verecektir ben buna inanıyorum. 1 Nisan itibariyle yeni bir dönem başlayacaktır. 

TürkAkım 2019'un sonunda bitiyor ve tedarik başlıyor.

Aday tespiti noktasında sık sık partimize bir araya geldik. Partimizin tüm kademeleri kesintisiz mesai halindeler.

Son dönemde ülkemizde eski Türkiye'de bıraktığımızı düşündüğümüz birtakım polemiklerin içine çekilmeye çalışıldığını görüyoruz. Yapılmaya çalışılan gericiliktir. Hala tek parti dönemini özleyenlere söylenebilecek başka ne söz olabilir? 

"CHP'nin enkazını biz kaldırdık"

2002'de hükümete geldiğimizde devraldığımız kurumlardan biliriz CHP'yi. İstanbul Büyükşehir Belediyesini devraldığımız zaman şehrin muslukları hariç her yeri akıyordu. Haliç'ten lağım akıyordu. Şehirden yoksulluk akıyordu. Rüşvet, yolsuzluk paçalardan akıyordu. Su derseniz o zaten hiç akmıyordu. Tankerlerin önünde bidon kuyrukları alıp başını gitmişti. CHP'nin enkazını kaldırmak hamdolsun bize nasip oldu. 81 vilayetin tamamında şehirlerimizi kalkındırmak bize nasip oldu. İzmir'in bile suyu yoktu, İzmir'in su sıkıntısını da biz çözdük. Türkiye'nin tarihinde adı yasaklarla, yoksulukla, yoklukla, zulümle, istismarla özdeşleşmiş olan bir partinin hala aynı kafada gidiyor olmasını ülkemizin talihsizliği olarak görüyoruz. Milletimiz kendisiyle aynı rüyayı gören, kendisiyle aynı türküleri söyleyen yerli ve milli siyaset istiyor, siyasetçi istiyor. Milletimizi yıllarca kendi değerlerimizin dışında mecralara koşturmak için çalışanlara karnımız toktur. Bu ülkenin Cumhurbaşkanından başlayarak tüm kurumlarına hakaret eden CHP kafası 31 Mart'ta hakettiği dersi inşallah 31 Mart'ta sandıkta alacaktır. Türkiye'yi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler karanlığa gömülecektir. Demokrasinin, milli iradenin hakimiyeti bunlara zor geliyor. 

Yerel seçimlerle ilgili önemli açıklama

Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz. Kazanmadık gönül bırakmayacağız. Bir göreve çok kişi talip olur, bir kişi sonunda üstlenir. Biz gece gündüz çalışacağız, noksanlarımız varsa tamamlayacağız. Daha çok yatırım yapacağız. Bunları başardığımızda seçim sonuçları zaten şekillenecektir. Biz bu zamana kadar milletin gönlüne girmeyi amaçladığımız için kazandık.

Genel başkanından köy temsilcilerine kadar AK Parti kadroları için hizmet vasıtasıdır. Adayımız belli olduğunda diğer tüm arkadaşlarımız onun yanında saf tutar, kendi adaymış gibi canla başla çalışılır. Her kim ki ben aday gösterilmedim diye partimize sırtını dönüyorsa hatta gidip başka mecralar arıyorsa o hiçbir zaman AK Partili olamamış demektir. Biz dava insanlarıyız. Bizde istişare yapılır bunun sonucunda kararlar alınır.

Üç dönemden fazla olmayacak dedik, ama iyi çalışan arkadaşlarımız başka yerlerde değerlendirilecek. Demokrasi içinde siyaset yapmak demek ideallerle mümkünü olabildiği kadar birbirine yaklaştırmak demektir. AK Parti ben değil, biz partisidir. Kendini bu kavramın içinde hisseden herkese AK Parti'de düşecek bir görev vardır. Üzerinde en küçük bir şaibe olan, kimseden ikaz beklemeden bu kapının dışına çıkmalıdır. Gönül yapan değil gönül kıran da aynı şekilde davranmalıdır. AK Parti'de görev almak demek milletin derdiyle dertlenmek demektir. AK Parti adaylarımız kendilerini gözden geçirmelidir. Genel Başkan olarak bizim anında her şeyi görmemiz mümkün olmayabilir. Ama herkes kendini ölçmeli. 

14 Ağustos 2001'den beri bu şuura sahip arkadaşlarımızla yol yürüdük. Arada yorulanlar, yolunu kaybedenler olmuştur. 

Dün defnedilen CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'a da bizler AK Parti tabanı olarak Allah'tan rahmet diliyoruz. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS