Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelde çatışma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelde çatışma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelde çatışma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris ilçesinde konakladığı otelin yanındaki otele helikopterden asker indirildi. Özel Harekat polislerinin bölgeye gelmesinin ardından çatışma çıktı. Olayda 2 polis şehit oldu, 10 yaralı var. Askerler helikopterle bölgeden ayrıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı otelin yanındaki Casa De Maris Otel'in bahçesine askeri helikopterden asker indirildi. Askerlerin otelin bahçesine indirilmesi üzerine özel harekat polisleri otelin çevresini kuşattı. Çıkan çatışmada 2 polis şehit oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'ten ayrılmasının ardından, konakladığı otele 2 ya da 3 helikopterden ateş açıldı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, otel üzerinde bir süre hareketsiz kalan helikopterlerden yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan 10-15 kişilik bir grup indi.

Erdoğan'ın konakladığı Yazıcı Grand Mares Otel'i abluka altına alan silahlı kişilerden bölgede bekleyen vatandaşların üzerine ateş açıldığı öğrenildi.Olayların ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 10 kişi yaralandı.

Sağlık ekiplerine ateş

Yaralanan kişileri hastaneye kaldırmak üzere bölgeye gönderilen sağlık ekiplerine de ateş açıldı. Çatışma sırasında yaralananlardan polis memuru Nedip Cengiz Eker ve Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin'in şehit olduğu öğrenildi.

Öte yandan polis, otele yaklaşık 600 metre mesafede güvenlik şeridi oluşturdu. Burada geniş güvenlik önlemleri alınırken, ambulans ekipleri de hazır bekletildi. Silahlı grubun halen otel çevresinde olduğu ifade edildi. Muğla Valisi Amir Çiçek de gelişmelerin ardından valilik makamında güvenlik toplantısı yaptı.

İlgili birimlerin sorumlularıyla görüşen Çiçek, daha sonra Marmaris ilçesine geçti. Çiçek, otelin çevresinde incelemelerini sürdürüyor.

Yaralıları Özel Ahu Hastanesi'ne getiren ambulansın şoförü ve görevli sağlık personeli de yaralıları çatışma nedeniyle hastaneye taşıyamadıklarını, bir balkonun altına sığınarak yaklaşık 25 dakika çatışmanın bitmesini beklediklerini ifade etti.Çatışma seslerinin durmasının ardından yaralıyı da alarak hastaneye ulaştıklarını ifade eden ambulans görevlileri, araçlarına da kurşun isabet ettiğini kaydetti.