hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Gül Sarkisyan'ı kutladı

  Cumhurbaşkanı Gül Sarkisyanı kutladı
  expand

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan cumhurbaşkanlığına seçilen Serj Sarkisyan'ı kutladı, "Yeni görevinizin, Türk ve Ermeni halkları arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için gerekli ortamın yaratılmasına imkan tanıyacağını umuyorum" dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Ermenistan cumhurbaşkanlığına seçilen Sarkisyan'a kutlama mesajı gönderdi.
   
  Cumhurbaşkanı Gül'ün mesajı şöyle:
   
  "Ermenistan Cumhurbaşkanlığına seçilmeniz dolayısıyla Türk milleti ve şahsım adına Zat-ı Devletlerini kutluyor, başarılar diliyorum.
   
  Yeni görevinizin, yüzyıllar boyunca barış ve uyum içerisinde birlikte yaşayabildiklerini kanıtlamış olan Türk ve Ermeni halkları arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için gerekli ortamın yaratılmasına imkan tanıyacağını umuyorum.
   
  Ortak çabalarımızın, bölgemizde barış ve refaha katkıda bulunacak, istikrar, karşılıklı güven ve işbirliğine dayalı bir atmosfer oluşturmasını içtenlikle temenni ediyorum. Bu vesileyle sağlık ve mutluluğunuz ile Ermenistan halkının huzur ve refahı için en samimi dileklerimi iletiyorum."
   
  Ermenistan'ın yeni lideri Sarkisyan
   
  Ermenistan'da dün yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini Başbakan Serj Sarkisyan kazandı. Eski Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'a yakın bir isim olan Sarkisyan döneminde Erivan'ın Türkiye politikasında önemli bir değişiklik beklenmiyor.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow