Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Önce Malatya'nın verdiği şehitlerin teker teker isimlerini saydı. Terörle mücadelenin devam edeceğini söyleyen Erdoğan mülteci konusuna da değindi. ''600 bine yakın insan bugün Suriye'de katil Esed tarafından öldürüldü. Terörist Esed tarafından öldürüldü. Ona destek verenleri de tarih affetmeyecektir. Bugün Türkiye topraklarında barındırdığı 3 milyon göçmenle bu alanda dünyada ilk sırada yer alıyoruz'' dedi.

Konuşmasından satır başları:

Malatyamız 13 şehit verdi. Malatya'nın yetiştirdiği bu 13 kahraman vatanları uğruna hayatlarını kaybettiler, şehit oldular. Şehitlerimizin herbirine cenabı Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. 

Çukur siyasetiyle Türkiye'yi bölmeye çalışanlara inat biz kapılarımızı tüm dünyaya açıyoruz. İslam dünyası Türkiye'ye bakıyor. Türkiye de size bakıyor. Gerektiğinde tüm dünyaya meydan okurken arkamda ülkemizin tamamının özellikle de Malatyalı kardeşlerimin olduğunu biliyorum. Ve yine biliyorum ki herkes sussa Malatyalı susmaz. 

Paralel yapı

Onlara Amerika'da 400 dönüm yer vermişler herhalde onların devleti orası. Nolacak, biz diyoruz ki legal görünüm altında illegal çalışmaları yapan bu kişiyi ya deport edin veyahut da bize gönderin. Oradan ülkemin içini karıştırıyor. Gereği neyse biz de bunu yapıyoruz, yapacağız. Bir kısmı kaçıp Amerika'ya, Avrupa'ya gidiyor. Bir kısmı da şuanda hapishanede yaşıyor. 

Terör

Bu coğrafyayı kana ve ateşe boğanlar, kardeşi kardeşe kırdırıyorlar. Bakıyorsunuz öldüren Allahu ekber diye öldürüyor,  ölen Allahu ekber diye ölüyor. Bölge insanının başına musallat edilen terör örgütlerinin tek zararı müslümanlara olmuştur. Ama sorsanız cihat ediyorlar. Batı ülkeleri bölgeye demokrasiyi getirmeye çalıştıklarını söylüyorlar. 

Terörist Esed

600 bine yakın insan bugün Suriye'de katil Esed tarafından öldürüldü. Terörist Esed tarafından öldürüldü. Ona destek verenleri de tarih affetmeyecektir. Bugün Türkiye topraklarında barındırdığı 3 milyon göçmenle bu alanda dünyada ilk sırada yer alıyoruz. Ülkemizin göçmenler konusundaki fedakarlığını gözden gelenler, kapılarına birkaç yüz bin mülteci dayanınca hemen sınırlarını kapattılar. Terörle mücadelemiz yüzünden bizi eleştirenler, bombalar kendi topraklarında patlamaya başlayınca demokrasiyi de özgürlükleri de rafa kaldıracak hale geldiler. Vize konusunda Türkiye'ye terörle mücadele konusunda, terörle mücadele konusunda yasayı değiştirin diyenler önce Avrupa Parlamentosu'nun kapısında yanında terörist çadırını açanların, o çadırlarını kaldırsınlar. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS