Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan "başkanlık sistemi" açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan "başkanlık sistemi" açıklaması

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim kalın, "başkanlık sistemi" tartışmasına Beştepe'nin bakışını anlattı. "Bu konu sayın Cumhurbaşkanı'nın şahsi meselesi değildir" diyen Kalın, sistemin Türkiye gündeminde konuşulmasının faydalı olduğunu belirtti. Kalın "1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını da dikkate alarak, bu konu milletimize tekrar sorulmak suretiyle karara bağlanacaktır" dedi, referanduma kapı araladı.

İşte Kalın'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:


Cumhurbaşkanlığı Külliyesi


Önümüzdeki günlerde haftanın belli günlerinde belli bir başvuru kabul sistemi içerisinde vatandaşlarımızın Külliye'yi ziyaret etmesi mümkün olacaktır.


Başkanlık sistemi


Böyle bir önemli konu söz konusu olduğu zaman bu tartışma milletten bağımsız, ayrı elbette düşünülemez. Bunun mekanizması referandumsa referanduma gidilir. Parlamentoda yapılacak bir takım düzenlemeler vardır ama benim asıl altını çizmek istediğim konu burada bu konu milletimizle danışılarak, görüşülerek onların görüş ve kanaatleri alınarak neticelendirilecek bir konudur.


Erdoğan-Bahçeli görüşmesi iddiası


Böyle bir görüşme sözkonusu değil. Fakat şunun altını çizeyim, Sayın Cumhurbaşkanımıza husumet besleyerek, düşmanlık yaparak, saldırarak, hakkında birtakım senaryolar yazarak,yalan yanlış haberler yaparak siyaset yaptığını zannedenler, popülarite kazanacağını zannedenler, gündeme geleceğini zannedenler 1 Kasım seçim sonuçlarını doğru okusunlar. 1 Kasım seçim sonuçları aynı zamanda bütün bu anlamsız, temelsiz, yersiz, hepimizi yoran tartışmalara da spekülasyonlara da verilmiş bir cevaptır. Artık bunları bir kenara bırakmak gerekir.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS