Cüneyt Özdemir Twitter hesabının kapatılmasıyla ilgili konuştu

Cüneyt Özdemir Twitter hesabının kapatılmasıyla ilgili konuştu

Cüneyt Özdemir Twitter hesabının kapatılmasıyla ilgili konuştu

Sosyal medyada 4 milyona yakın takipçisi olan Cüneyt Özdemir'e Twitter'da yasak mı talep edildi? Sosyal medyada siyasi mesaj paylaşmadığını, bu nedenle de habere şaşırdığını ifade eden Özdemir, kendisini arayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkililerinin, "Böyle bir şey yok" dediklerini aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cüneyt Özdemir, CNN TÜRK'e konuştu. Özdemir, "Ben de şaşırdım, yaklaşık dört beş yıldır aktif bir hesap var. Beni yasakladığınız zaman, benim gibi üç hesabı yasakladığınız zaman, Twitter'ın üçte birini, ikisini yasaklamış oluyorsunuz" dedi.

"Prensip kararı aldım ve sosyal medyada hiçbir siyasi mesaj paylaşmamaya başladım" diyen Özdemir, Fox TV'de sabah programı sunan İsmail Küçükkaya, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın Cüneyt Özdemir'in Twitter hesabına erişim engeli talep ettiğini ve mahkemenin de bunu reddettiği haberini duyurduğunda, bu yasak talebine bir anlam veremediğini söyledi.

CÜNEYT ÖZDEMİR CNN TÜRK'E KONUŞTU

Özdemir, "Ya şu diziyi seyrettim, şu restorana gittim, şu filmi seyrettim... Seyrettiğim filmleri beğenmemiş olabilirler" diye konuştu.

Özdemir, hakkında yürüyen bazı soruşturmalar ve davalar yüzünden TİB'in böyle bir talepte bulunmuş olabileceği olasılığına ilişkin de "Birkaç tane soruşturma var mı yok mu onu dahi bilemiyoruz. Çünkü Türkiye'de her şey gizli yapıldığı için" diye yanıt verdi.

"Umarım böyle bir talep olmamıştır" diyen Özdemir, "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan beni aradılar, 'böyle bir şey yok' dediler. Ancak bu endişeli olmadığımız anlamına gelmiyor" ifadelerini kullandı.

 

Vurur yüze ifadesi capsleri

Özdemir, hesabının kapatılması için Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) mahkemece reddedilen başvurusuyla ilgili bilgi verdiği www.hurriyet.com.tr’ye de şunları söyledi:

"TİB’in, onaylı twitter hesabımı kapatma talebi olduğunu bu sabah öğrendim. Olabilir mi, hiçbir şeye şaşırmıyorum. Ama şöyle bir durum var. Beni 4 milyon kişi takip ediyor. Türkiye’de 12 milyon twitter kullanıcısı var diye biliyorum. Bana yasak koydurmak, neredeyse Türkiye’de Twitter’ın üçte birini kapatmak demek. Çatışma döneminin başladığı son birkaç aydır siyasi mesajlar atmıyorum. Sadece sevdiğim filmleri, kitapları, Instagram’da çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cüneyt Özdemir: "Saldırının arkasında..."

"12 hesabı kapattırdım"

Yaklaşık 4 milyona yakın takibim var Twitter’da. Twitter gibi Facebook’ta da çok sayıda sahte hesap kurulmuş adıma. Olur olmaz içerikler paylaşılıyor. Facebook’a başvurarak tespit ettiğim 12 hesabı askıya aldırdım. Sadece sahte hesaplar da değil, adam Facebook’ta fotoğrafımı kullanarak penis büyütücü bile satıyor!

"TİB’in başka işi yok mu?"

Endişe verici olan şu açıkçası… Terörle mücadelenin arttığı bugünlerde eğer TİB işini gücünü bırakıp Türkiye’nin en tanınmış gazetecilerinden birinin sosyal medya hesabını kapatma derdine düştüyse, bunu kara kara düşünmeliyiz… TİB’in varlığından, şu andaki bürokrasinin çalışma biçimine, Türkiye’de demokrasi ve hukukun işletilme şekline kadar vahim bir tablo içindeyiz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Belki kitapları beğenmediler!

Ben artık Ahmet Hakan’a saldıranların elini kolunu sallayarak bırakıldıklarını gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum. Benim hesabımı neden kapatmışlar elbette anlamış değilim… Çünkü Twitter hesabımda sıkıntılı hiçbir şey yok. Telefonlarımız 24 saat dinleniyor zaten, aşırı şeffaf yaşıyoruz. Ama belki TİB yetkilileri paylaştığım filmleri, kitapları, Instagram fotoğraflarımı beğenmemiş olabilirler! Vurur yüze ifadesi, sıra benim hesabımı kapatmaya kadar geldi bir tanesi…"