Dağlıca'da rahatsızlanan asker hayatını kaybetti

Dağlıca'da rahatsızlanan asker hayatını kaybetti

Dağlıca'da 16 askerin şehit düştüğü hain saldırıda rahatsızlanan Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal hayatını kaybetti. Ünsal'ın bir yakınının tabutun üzerindeki kağıda ''şehit'' yazması dikkat çekti.

Dağlıca'da 16 askerin şehit düştüğü hain saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlara katılan rahatsızlanan ve 14 gün sonra hayatını kaybeden Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal için Karşıyaka mezarlığında askerlerin de katıldığı bir tören düzenlendi. Törene çok sayıda üst düzey askeri yetkilinin yanı sıra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da katıldı. Hayatını kaybeden Ünsal için henüz resmi olarak şehit statüsü verilmese de şehit gibi uğurlandı. Ünsal'ın bir yakınının tabutun üzerindeki kağıda 'şehit' yazması dikkat çekti. 


14 gün yaşam mücadelesi verdi


Hakkari Yüksekova'da görev yapan Uzman Erbaş Melih Galip Ünsal, Dağlıca'da 16 askerin şehit düştüğü hain saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlara katıldı. Operasyon sırasında olumsuz hava şartlarından dolayı rahatsızlanan Ünsal, helikopterle önce Yüksekova'ya oradan da askeri hastaneye sevk edildi. Durumu ağırlaşan uzman erbaş Ünsal, daha sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Galip Ünsal, burada 14 gün verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.


Dağlıca paylaşımı rekor kıran asker intihar etti


Cenazeye çok sayıda askeri yetkili katıldı


Ünsal için Karşıyaka Mezarlığında askerlerinde katıldığı bir tören düzenlendi. Törende başta Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak olmak üzere Ankara'da görevli general rütbesinde çok sayıda askeri yetkili törende hazır bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törene katılarak aileye başsağlığı dileklerinde bulundu. Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal'ın ailesi cenazede güçlükle ayakta durdu. Ünsal'ın bir yakını ise tabutun üzerindeki kağıda 'şehit' yazması dikkat çeküibKardeşleri ise Ünsal'ın naaşının başında göğsünden Türk Bayrağını çıkararak öptüler.


Şehit gibi uğurlandı


Kılınan cenaze namazının ardından Uzman Erbaş Melih Garip Ünsal'ın Türk Bayrağına sarılı naaşı askerler tarafından omuzlara alınarak askeri araca götürüldü. Dağlıca'da çıktığı operasyonda rahatsızlanarak hayatını kaybeden Ünsal için henüz resmi olarak şehit statüsü verilmese de şehit gibi uğurlandı. Gazetecilerin CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ailenin talebinin sorulması üzerine ise 'izliyorum' yanıtını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS