Davutoğlu'ndan CHP'yi kızdıracak sözler

Davutoğlu'ndan CHP'yi kızdıracak sözler

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Geçtiğimiz günlerde 10 sol terör örgütü Kandil'de PKK ile ittifak ettiklerini açıkladılar, aynı gün Demirtaş, CHP'ye birlik olma çağrısı yaptı. Kandil'de 10 terör örgütü bir araya gelip Türkiye'ye savaş ilan ederken burada başka ittifaklar kurulmaya çalışılıyor. Bunlar tesadüf mü?" dedi. Terör konusuna değinen Davutoğlu, "Bu aziz milletin önünde diz çökeceksiniz. Yaptıklarınızın hesabını bir bir ödeyeceksiniz. Burnunuzdan fitil fitil getireceğiz" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde şehit yakınları ile yemekte bir araya geldiği toplantıda konuştu.


Dokunulmazlıklara ilişkin Davutoğlu, "Siyasi partilerden açık seçik cümleler bekliyorum. Dokunulmazlıklarla ilgili HDP, CHP ve MHP'den birbiri ile çelişen açıklamalar geldi. Çünkü beklemiyorlardı. Açık ve net söylüyorum teröre, teröriste destek verenler, dokunulmazlık zırhına bürünerek kurtulamazlar. Meclis'imize de, yargımıza da Allah'ımıza da hesap vermekten çekinen bir tarafımız olmadı" dedi.


Terörle mücadele vurgusu yapan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:


"7 Haziran'dan bu yana Türkiye'nin kaosa girdiği düşüncesi ile sistematik bir terör saldırısı ile karşı karşıyayız. Yükselen Türkiye'ye karşı bir terör ittifakı kuruldu. Özellikle 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye kaosa değil, istikrara oy verince kiralık katiller ve onları kiralayanlar, ülkemize karşı çok daha azgın bir tutum içine girdiler. Terör odakları kardeşliğimize huzurumuza karşı topyekûn saldırıya geçti.  Ankara ve İstanbul'da bombalar patlatıldı. Terör yerine devleti suçluyor devlete katil diyorlar. Bu tutum terörü sevindiriyor.


"Burnunuzdan fitil fitil getireceğiz"


Milletimiz asla bu oyuna gelmeyecek. Türkiye'nin terörle mücadelesi mutlaka ama mutlaka başarıyla sonuçlanacaktır. Hiç ama hiç endişeniz olmasın PKK'sı, YPG'si, DEAŞ'ı, paraleli, DHKP-C'si, şusu busu, alfabenin değişik harflerinin arka arkaya sıralandığı bu terör makineleri şunu bilsinler ki onlara hitaben söylüyorum, yenileceksiniz, yenileceksiniz, mutlaka yenileceksiniz. Bu aziz milletin önünde diz çökeceksiniz. Yaptıklarınızın hesabını bir bir ödeyeceksiniz. Burnunuzdan fitil fitil getireceğiz."


Ana muhalefet de terör seviciliği içinde


HDP ve CHP'nin teröre destek verdiklerini söyleyerek eleştirilerde bulunan Davutoğlu, "Terörle hak ettikleri şekilde mücadele ediyoruz. Terör seviciliği HDP ile sınırlı değil. Ana muhalefet de terör seviciliği içinde. Teröre karşı ortak mücadele çağrıları yapmıştık. Geçtiğimiz günlerde 10 sol terör örgütü Kandil'de PKK ile ittifak ettiklerini açıkladılar, aynı gün Demirtaş, CHP'ye birlik olma çağrısı yaptı. Kandil'de 10 terör örgütü bir araya gelip Türkiye'ye savaş ilan ederken burada başka ittifaklar kurulmaya çalışılıyor" diye konuştu.


Davutoğlu, "Bunlar tesadüf mü  CHP'nin PKK ile aynı çatı altına giren örgütlere kol kanat germesi, milletvekillerinin terör örgütünün televizyonuna çıkması, Demirtaş'ın kendisini CHP'ye yakın bulması, dost, yoldaş olması, tesadüf değildir. Anamuhalefet partisinin düştüğü bu içler acısı durum bizi kahrediyor. Alçakça tavır içine giriyorlar" ifadelerini kullandı.


Dokunulmazlık tartışması


Davutoğlu, "Siyasi partilerden açık seçik cümleler bekliyorum. HDP, CHP ve MHP'den açıklamalar geldi. Hepsi birbiri ile çelişen açıklamalar. Çünkü beklemiyorlardı. Bizi tanımıyorlardı. Bizim Meclisimize de, yargımıza da Allah'ımıza da hesap vermekten çekinen bir tarafımız olmadı. Abdestimizden şüphemiz yok. Bir kez daha çağrıda bulunuyorum açık net açıklamalar bekliyorum. Meclis'te şu anda fezlekesi bulunan bütün dosyaları tek seferde tek oturumda geçirelim. Aksi takdirde bunların görüşülmesi 506 dosya en az, 4-5 ay sürer. Meclis'i kilitler. Bir anda kaldıralım" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS