Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt: "Açıklasın gocunmam"

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na yanıt: "Açıklasın gocunmam"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara patlaması sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları görüşmeyle ilgili olarak yaptığı, "içeride konuştuklarımızı dışarıda anlatmadım. Anlatsam Davutoğlu çok zor durumda kalır. İsterse anlatabilirim" açıklamasına Başbakan Davutoğlu'ndan yanıt geldi. Davutoğlu, "gerçekten beni zorda bırakacak elinde bir şey varsa çıksın, açıklasın. Bundan hiç gocunmam" dedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ankara saldırısının ardından HDP Eş Başkanı Demirtaş'ı aramasıyla ilgili olarak da Davutoğlu, "Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir? Burada taziye evi bütün Türkiye’dir" yorumunu yaptı.

Başbakan  Ahmet Davutoğlu A Haber'de katıldığı programda Ankara katliamı ile ilgili soruları yanıtladı.  Davutoğlu "bombacının birinin kimliği kesinleşti, ikincisinin kimliği üzerinde çalışmalar sürüyor" dedi. "2 bombacının daha olduğu iddia ediliyor" sorusu üzerine Davutoğlu, "Panik oluşturacak haberler hepimizi vurur. Halkımızı panikletecek her söz teröristin işine yarayacaktır" diye konuştu.


"Kılıçdaroğlu çıkıp açıklasın gocunmam"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'yla yaptğı görüşmeye ve Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına da yanıt veren Başbakan Ahmet Davutoğlu şunları söyledi;

"Gerçekten beni zorda bırakacak elinde bir şeyvarsa (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) çıksın, açıklasın. Bundan hiç gocunmamben, hiçbir şekilde gocunmam. Kapalı kapılar ardında veya önünde ne söylediğimiölçerek, tartarak söylerim, 78 milyonun önünde konuşurmuş gibi söylerim. Eğerbirisi bir şey açıklarsa ben mahcup olmam, onlar mahcup olur. İki sebeple mahcupolurlar, o tür konuşmaların beni zora sokacak konuşmalar olmadığını halkımız dagörür, ikincisi de bir daha hiçbir devlet adamı, hiçbir siyasi onlara güvenip deherhangi bir şey paylaşmaz. Burada kaybeden ben olmam. Bu Sayın Bahçeli için de Sayın Kılıçdaroğlu için de..."


Gül’ün Demirtaş’a taziye dilemesi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ankara saldırısının ardından HDP Eş Başkanı Demirtaş'ı aramasıyla ilgili olarak da Davutoğlu, "Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir. Burada taziye evi bütün Türkiye’dir. Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Hepimizi araması lazımdı, tüm Türkiye’nin taziyesi bu" yorumunu yaptı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS