Davutoğlu'ndan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Davutoğlu'ndan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Başbakan Davutoğlu 2015-2016 Eğitim- Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çocukların geleceğin teminatı olduğunu vurguladı. Ailelelere de çağrılarda bulundu. CHP Genel Başkanı Kılıdaçdaroğlu da Twitter hesabından bir mesaj paylaştı.

Başbakan yazılı olarak yayınladığı mesajında gençliğin varlığının, Türkiye için daima umut ve dinamizm kaynağı olduğunu belirtti.


Aile ve eğitimcilerin asli görevinin ise çocukları çağın ihtiyaç ve dinamiklerine hakim, üretken ve duyarlı insanlar haline getirilmeleri olduğunu vurguladı. ''Gençliğin inşasında ve eğitim kurumlarının yaşatılmasında en büyük emek öğretmenlerimizindir'' diye ekledi.


Nabi Avcı, yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreninde


Erdoğan 2015- 2016 Eğitim- Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde konuştu


Davutoğlu Türkiye'nin bütçesinde en büyük kalemi eğitime ayırdığına da dikkat çekti.


''Eğitim imkanlarının adaletli dağılımı, öğretmenlerimizin özlük hakları konusunda gereken düzenlemelerin yapılması için elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içindeyiz. '' dedi.


Kılıçdaroğlu da Twitter'dan mesaj yayınladı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla, bir mesaj yayımladı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı mesajında Kılıçdaroğlu, ders başı yapan tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir yıl geçirmeleri dileğinde bulunarak "Bir öğretim yılına daha başlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir yıl geçirmelerini diliyorum" dedi.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS