DBP'li Karakoçan Belediyesi eş başkanları tutuklandı

DBP'li Karakoçan Belediyesi eş başkanları tutuklandı

Elazığ polisi tarafından yolsuzluk iddiasıyla gözaltına alınan DBP’li Karakoçan Belediye Başkanı Burhan Kocaman ve Eş Başkan Cennet Ayık tutuklandı.

DBP'li Hani Belediye Başkanı tutuklandı


Elazığ'da üç gün önce yolsuzluk iddiasıyla 13 kişiyle birlikte gözaltına alınan DBP'li Karakoçan Belediye Başkanı Burhan Kocaman ve Eş Başkanı Cennet Ayık tutuklandı.


Yolsuzluk operasyonu: DBP'li başkan ve 12 kişi gözaltına alındı


DBP'li Kocaman ve Ayık, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, "İhale Kanununa muhalefet, Vergi Usul Kanununa muhalefet, haksız ekonomik kazanç sağlama, kamu kurum ve kuruluşu zararına dolandırıcılık, görevi kötüye kullanma, zincirleme şekilde görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla başlattığı bir soruşturma kapsamında Elazığ polisi tarafından üç gün önce 13 şüpheliyle birlikte gözaltına alınmıştı.


Elazığ Emniyetindeki sorguları tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri Karakoçan Adliyesinde hakim karşısına çıkarıldı. DBP’li Eş Başkanlar Kocaman ve Ayık tutuklanırken, şüphelilerden ikisi adli kontrol şartı ile salıverildi. Hakimlik şüphelilerden 9'unu da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS