hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DEAŞ, El Bab'da köpeğe bomba yükleyerek saldırdı

  DEAŞ, El Babda köpeğe bomba yükleyerek saldırdı
  expand

  Terör örgütü DEAŞ, El Bab'taki Türk askerlerine bomba yüklediği bir köpekle saldırdı. Saldırıyı bölgedeki kaynaklardan bilgi edinen güvenlik uzmanı Abdullah Ağar duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, terör örgütü DEAŞ’ın El Bab’ta bomba yüklü bir köpek ile saldırıda bulunduğunu açıkladı.

  TSK: 163 hedef vuruldu, 14 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi

  Güvenlik uzmanı Ağar, Suriye’deki son durum ile ilgili bölgedeki kaynaklardan edindiği bilgileri paylaştı.

  Ağar, dün Türk topçusunun yaptığı nokta atışı neticesinde 40 DEAŞ’li teröristin öldüğü, 14 teröristin yaralandığı, yaralı 14 teröristin Meskene’ye kaçırıldığını kaydetti.

  Eski diplomatın ilginç El Bab yorumu

  5 Ocak 2017 tarihinde El Bab’ta bir minibüs içinde imha edilen 8 DEAŞ’liden birinin "sözde" Halife Bağdadi’nin en yakın adamlarından DEAŞ’in İstihbarat sorumlusu Ebu Muhammed el Adnani olduğu yönündeki bilgiye dikkat çeken Ağar, bu olayın hemen ardından DEAŞ içinde ortalığın karıştığını vurguladı.

  İki gün önce DEAŞ’in El Bab’ta bomba yüklü bir köpekle saldırıda bulunduğunu belirten Ağar, bir El Bab’lının hayatını kaybettiğini ve bir ÖSO savaşçısının yaralandığını ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dün ve bu gece yapılan operasyonlarla El Bab’ın hem doğu hem de batısından Bab-Halep yolunun güneyine geçildiğini vurgulayan Ağar, DEAŞ’in attığı cornet tipi güdümlü bir tanksavar roketinin pick-up’ı vurması neticesinde 7 ÖSO savaşçısının hayatını kaybettiği, 20 civarında yaralının olduğunu bildirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow