Dede 5 yaşındaki torununu istismar etti, baba kızına inanmadı

Dede 5 yaşındaki torununu istismar etti, baba kızına inanmadı

Mersin'de 5 yaşında bir kız çocuğu dedesi tarafından tacize uğradı. Anne baba bu gerçeği öğrendiğinde şoka uğradı. Fakat baba, kendi babasına inanmayı tercih etti ve çocuğunun akıl hastası olduğunu söyledi. Anne ise şimdi çocuklarıyla beraber bu tacize karşı hukuki mücadele veriyor.

Mersin'de yaşanan akıl almaz olayı Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman köşesine taşıdı. 


Arman'ın yazdıklarına göre; Mersin'de 5 yaşında bir çocuk annesi Şenay S.'nin ve babasının 'Hadi dedenlere gideceğiz' çağrısına acayip tepki gösteriyor, 'gitmem diye ağlıyor.' "Dedem her seferinde donumu çıkarıyor. Hoşuma gitmeyen şeyler yapıyor. Çok pis öpüyor!" diyor.


Anne-baba şoke oluyor, önce inanamıyorlar.


Sonra kayınvalideye anlatıyorlar. Kayınvalide deliye dönüyor, bunları kapı dışarı ediyor, "Olamaz!" diyor. Aynı şekilde kayınpeder de "Böyle bir şeye nasıl inanırsınız! Yalan bunlar! İftira" diyor. Ve sonunda baba da kendi kızına değil, babasına inanmayı tercih ediyor... 


Şenay S., üç çocuğuyla kocasından ayrılmış durumda, bir süre sığınma evinde yaşadı, şimdi konu komşunun ve bazı derneklerin yardımıyla ev tuttu, on gündür o evde yaşıyor.Şikayetinden vazgeçme niyetinde değil. Aynı kişinin, yani kayınpederinin, zamanında kendisine ve annesine de cinsel istismarda bulunduğunu iddia ediyor. Davanın avukatlığını Şerife Arıcı yapıyor.


Arman'ın sorularını cevaplayan Arıcı, bu yaşta bir çocuğun yalan söylemesinin imkansız olduğunu söyledi. Arıcı, çocuğa karşı cinsel istismar olaylarında büyük artış  olduğunu ifade etti.  2014 rakamlarına göre, Türkiye'de 11.095 çocuk, cinsel saldırıya maruz kaldı. Bunların yüzde 18.5'ini ise, on bir yaşın altındaki çocuklar oluşturdu. 


Yazının tamamını okumak için tıklayın

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS