hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Demircan açıkladı: 9 binada sıkıntı var 3'ü risk altında

  Demircan açıkladı: 9 binada sıkıntı var 3ü risk altında
  expand

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sütlüce'de çöken bina ile ilgili konuştu.  Can kaybı ve yaralanmanın olmadığını belirten Demircan, toplam 3 binada ikamet eden 29 ailenin çevre otellere yerleştirildiğini belirterek, 3 binanın risk altında olduğunu ve teknik incelemenin devam ettiğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sütlüce'de çöken binayla ilgili Ahmet Misbah Demircan olay yerinde incelemelerde bulundu. Demircan burada basın açıklaması yaptı.

  İşte binanın çökme anı

  Beyoğlu'ndaki bina böyle çöktü

  Demircan açıklamada, “Hepimizin gözü önünde cereyan eden olayın teknik raporu çıktıkça sizle paylaşacağız. Bugün doğrudan ilgilendiğimiz 3, dolaylı olarak ilgilendiğimiz 6 bina daha var. Toplamda 9 binayı tehdit altında gördük. Malum birisi çöktü. 7 tane bağımsız vardı. 7 tane bağımsız yapıda da kiracı ve ev sahiplerini çevredeki otellere yerleştirdik. Peşinden sıkıntı içinde 2 bina daha vardı. Orada da 22 aile vardı. Onları da otellerde konaklatıyoruz. Toplam 3 binadaki 29 aileyi bugün yarın otellerde konuk ediyoruz. Önümüzdeki günlerde teknik raporları gözlemleyip ona göre diğer binalara ne yapacağımızı ona göre belirleyeceğiz.  Onun dışında tedbiren 6 binayı da boşaltmıştık. Gün içinde onun de ne olacağını hep birlikte karar vereceğiz. Elbette, hem bakanlığımız, hem büyükşehrimiz, hem kaymakamlığımız ve belediyemiz olarak bu işin ilk kıpırdadığı andan itibaren sahadaydık. Gerekli uyarıları yaptık. Kimsenin canına zarar gelmedi, gelen mala geldi. 9 bina sıkıntı altında risk altında, diğer 6 binayı da gözlemliyoruz" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir gazetecinin, “Bina kaçak mı" sorusuna ise Demircan, "Tüm bunlar teknik incelemelerin ardından kamuoyu ile paylaşılacak" dedi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow