"Demokrasi nöbeti" yarın sona eriyor

"Demokrasi nöbeti" yarın sona eriyor

FETÖ’cü askerlerin 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından, başkentlilerin tuttuğu “demokrasi nöbeti”, 26. gününde büyük bir mitingle sona erdirilecek. Yeni adıyla Kızılay Milli İrade Meydanı’nda yapılacak demokrasi mitingine çok sayıda sürpriz konuk katılması beklenirken, meydana açılacak tüm cadde ve bulvarlar da Türk bayraklarıyla donatılacak.

Darbe girişiminin yaşandığı gecenin ilk saatlerinden itibaren sokaklara çıkarak, tankların altında, bombalar ve helikopterlerden sıkılan kurşunlarla şehit olan 239 sivil, polis ve askerler için her gece tutulan şehitleri anma ve demokrasi nöbeti, yarın (10 Temmuz Çarşamba) günü düzenlenecek büyük bir mitingle sona erdirilecek.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin arasında tarihi görüşme


Rus basını tarihi zirveyi nasıl gördü?


Kızılay Milli İrade Meydanı, şehitleri anma ve demokrasi nöbeti mitingleriyle her gece on binlerce Başkentli ile birlikte, bakanları, milletvekillerini, belediye başkanları, sanatçılar, sporcular ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine ev sahipliği yaptı. Her yaş, meslek ve her görüşten insanın bir araya gelerek hınca hınç doldurduğu Kızılay Milli İrade Meydanı, FETÖ’cü teröristlerin lanetlendiği, al yıldızlı bayraklarla tam birlik, dayanışma ve demokrasi mesajlarının verildiği alan olarak tarihe geçti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS