Deniz Baykal Erdoğan'la buluşmasını anlattı

Deniz Baykal Erdoğan'la buluşmasını anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk görüştüğü isim olan CHP Antalya Milletvekili ve eski Genel Başkanı Deniz Baykal, hürriyet'e yaptığı açıklamada "yolsuzluklar" konusunun olası bir koalisyon protokolüne konmasının gerekmediğini söyledi. Baykal, "bu zaten Anayasa'ya aykırı" dedi.

Baykal, CHP'nin koalisyon görüşmeleri için koşulu haline gelen 17-25 Aralık soruşturmaları için, "yolsuzluk konusu bir siyasi değerlendirme konusu değildir. Yolsuzlukla ilgili soruşturmalarda ne parti gruplarının ne hükümetin ne siyasi parti yönetimlerinin milletvekillerine yönlendirici bir değerlendirme yapma hakkı yoktur. " diye konuştu. 


Hürriyet Gazetesi'nden Cansu Çamlıbel'e yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı'nın kendisini davet etmesini "hayırlı bir başlangıç" olarak yorumlayan baykal, yolsuzluk soruşturmaları için şu ifadeleri kullandı: "Her milletvekili vicdanıyla başbaşa, kendi takdiriyle bu doğrultuda harekete geçebilir. Herhangi bir koalisyon protokolünde yolsuzlukla mücadeleyle ilgili tek kelime olmasa bile somut bir yolsuzluk iddiasıyla ilgili verilecek bir önergenin engellenmesi söz konusu olamaz. Bugün parlamentonun yapısı buna müsait."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS