Deniz Feneri ödülü: Savcılara ceza istedi başkan oldu!

Deniz Feneri ödülü: Savcılara ceza istedi başkan oldu!

11 bakanlıkta atama ve görevden almalar gerçekleşti. Bunlardan biri de Adalet Bakanlığı'ndaydı. Deniz Feneri yolsuzluğu soruşturmasını yürütürken görevden alınan 3 savcı hakkında HSYK soruşturmasını yürüten ve cezalandırılmalarını isteyen Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun başına getirildi.

Başbakanlık ve Başbakan Yardımcılığı ile 11 bakanlıktaki atama ve görevden alma kararları dün Resmi Gazete ’de yayımlandı. Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ilişkin görevden alma ve atama kararları yayımlandı.


Şehitlere 'mezhep' ayrımı


Teftiş Kurulu Başkanlığı'na


Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Resmi Gazete’de Adalet Bakanlığı’nın 5 ataması yer aldı. Deniz Feneri yolsuzluğu soruşturmasını yürütürken asıl faillere operasyon yapınca görevden el çektirilen üç cumhuriyet savcısı hakkında HSYK soruşturmasını yürüten ve bu savcıların cezalandırılmalarını isteyen Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş, bir terfi daha alarak Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu’nun başına geçti. Eğitim Daire Başkanlığı’na Ankara Hâkimi İbrahim Şahin, Strateji Geliştirme Başkanlığı’na Strateji Geliştirme Daire Başkanı Alpaslan Azapağası, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na Akyurt Hâkimi Servet Gül, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı’na da Danıştay Tetkik Hâkimi Birol Terlemez getirildi. Rize İl Müftülüğüne İsmail Yalçın atanırken, Başbakan Yardımcılığına bağlı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Hamza Taşdelen atandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda 11 görevden alma, 6 atama yapılırken, Bilim Sanayi Bakanlığı’nda 3, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda 7 atama, bir görevden alma, Ekonomi Bakanlığı’nda bir atama, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda 2 görevden alma, 7 atama, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda bir atama, Milli Eğitim Bakanlığı ’nda 4 atama, Milli Savunma Bakanlığı’nda bir atama, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda da 4 atama kararı dün Resmi Gazete’de yayımlandı. (Hürriyet)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS