Denizli yerel seçim sonuçları: 31 Mart 2019 Denizli oy oranları

Denizli yerel seçim sonuçları: 31 Mart 2019 Denizli oy oranları

Denizli 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları ittifaklar ve adaylar içerisinden en çok oyu alan isimleri gösterecek. Mahalli idareler seçimleri için adaylarını belirleyen siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu’na listeleri haftalar öncesinden teslim etmişti. Peki, Denizli oy oranları nasıl şekillendi, ittifakların ve adayların sonuçları neler oldu?

Denizli yerel seçim oy oranları sandık başına giden seçmenin tercihini hangi adaylardan yana kullandığını ortaya koydu. 30 büyükşehir belediyesi, 51 il belediyesi ve 922 ilçe yönetimlerini yakından ilgilendiren seçimlerde bazı bölgelerde ittifaklar bazı bölgelerde ise bireysel adaylar yarıştı.


Oy pusulalarının oy kullanılacak bölgelerdeki aday sayısına göre değişiklik gösterdiği seçimlerin öncesinde Yüksek Seçim Kurulu seçmenlerin nerede oy kullanacağını resmi internet adresi üzerinden erişime açmıştı.


“Evet” veya “Tercih” yazılı mührü istedikleri adaya yönelik kullanan seçmenler Denizli seçim sonuçları için tercihlerini belirlemiş oldu. Yerel seçimlerde ittifakın olduğu büyükşehirlerde AK Parti 27, MHP 3, CHP 13 ve İYİ Parti 10 aday göstermişti.


DENİZLİ OY ORANLARI CNN TÜRK’TE!


CNN TÜRK’ün 31 Mart 2019 yerel seçimlerine özel olarak hazırladığı seçim 2019 sayfasında Denizli seçim sonucu ve oy oranları her seçimde olduğu gibi anlık olarak seçmenlere aktarılıyor. Sandıkların açılmaya başlaması ve seçim yasaklarının kalkmasının ardından elde edilen verile erişime açılıyor. İşte Denizli seçim sonuçları ile ilgili detaylar ve adayların elde ettikleri oranlar…


DENİZLİ SEÇİM SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ…


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI


YSK listelerinde yer alan verilere göre ikisi bağımsız olmak üzere toplamda 11 aday büyükşehir belediye başkanı olabilmek için yarışacak. O adaylar ve aday gösterildiği partiler ise şöyle;


Saadet Partisi Süleyman Demirel Serbest Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Türkiye Partisi Turgay Urgan Mühendis Üniversite/Yüksekokul


Türkiye Komünist Partisi Özgür Dağ İşçi Ortaokul/Lise


Vatan Partisi Mustafa Güleç Eğitimci Üniversite/Yüksekokul


Adalet Ve Kalkınma Partisi Osman Zolan Hukukçu Üniversite/Yüksekokul


Demokrat Parti Aykut Yıldırım Mali Müşavir Ortaokul/Lise


İyi Parti Ümit Bahtiyar Avukat Üniversite/Yüksekokul


Halkların Demokratik Partisi Şerife Yıldırım Öğretmen Üniversite/Yüksekokul


Demokratik Sol Parti Yaşar Kayrakçı Emekli Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Mehmet Kırgız Mühendis Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Mehmet Uğur Tatar İşadamı Ortaokul/Lise


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS