Denizli'deki banka Rusya'daki gurbetçinin parasını buharlaştırdı

Denizli'deki banka Rusya'daki gurbetçinin parasını buharlaştırdı

Yıllarca Rusya'da çalışan, uçak krizinden sonra Türkiye'ye dönen Canbaz ailesi, büyük bir şok yaşadı. Türkiye'deki bankaya koydukları birikimin hesaplarında olmadığını gören aile, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişler banka ve personeli hakkında inceleme başlattı.

Denizlili Hüseyin Canbaz eşi, kardeşi ve kardeşinin eşiyle Rusya'da fırın işletiyordu. 21 yılda biriktirdikleri 200 bin doları, bir bankanın Denizli'deki şubesine yatırdılar.


Denizli Otobüs Terminali'nde cenin bulundu


Rusya ile uçak krizi patlayıp, Türk vatandaşlarına baskı başlayınca, Türkiye'ye dönme kararı aldılar. Denizli'de bir işletme açmak isteyen Hüseyin Canbaz, bankaya giderek parasını çekmek istedi. Ancak hesabında para olmadığını öğrendi.


Yapılan incelemede, 2006 yılında açılan hesaptan 2009- 2016 arasında para çekimi yapıldığı görüldü. Paranın bir banka çalışanının kardeşi ve dayısının hesabına gönderildiği ortaya çıktı.


Canbaz ailesinin şikayeti üzerine müfettişler şubede inceleme yaptı, soruşturma başlatıldı. Banka memurunun işine son verildiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS