Deprem fırtınası! Dün başladı bugün de devam ediyor

Deprem fırtınası! Dün başladı bugün de devam ediyor

Türkiye ve komşu ülkeler dünden itibaren depremle sarsılıyor. Ege geçtiğimiz sabah saatlerinden itibaren depremle sarsılırken akşam Mania’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem Marmara Bölgesi’nde de hissedildi. Aynı saatlerde ise komşu İran depremle sarsıldı. Yeni gün de depremle başladı. Son olarak bu sabah Ankara’da 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İşte, Türkiye ve komşularında meydana gelen son depremler…

Ege Bölgesi geçtiğimiz sabah saatlerinde başlayan ve Muğla, Denizli ve Manisa'da meydana gelen depremlerle sarsıldı. Öte yandan akşam saatlerinde Manisa'da meydana gelen deprem ise sadece Ege değil Marmara Bölgesi'nde de hissedildi. Bununla birlikte bölgedeki artçı sayısı 150'yi aşarken Gürcistan ve İran'dan da peş peşe deprem haberleri geldi. Yeni gün ise yine depremle başladı. Son depremin adresi ise Ankara oldu. İşte, sıra sıra bölgede meydan gelen depremler...  • 22 Ocak Çarşamba günü saat 09.03’te merkez üssü Denizli’nin Çal ilçesi olan 2.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

  • Muğla’da 22 Ocak Çarşamba günü sabah saat 09.06’da merkez üssü Urla Karaböğürtlen olan 2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

  • Gürcistan’ın Türkiye sınırında 3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Geçtiğimiz gün saat 10.24’te meydana gelen depremde can veya mal kaybı yaşanmadı.

  • Aydın’da ise yine geçtiğimiz gün saat 19.49’da merkez üssü Emirdoğan olan 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

  • Geçtiğimiz günün en büyük depremi ise Manisa’da meydana geldi. Saat 22.22’de ise merkez üssü Manisa’nın Akyurt ilçesi olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir ve İstanbul’da dahil olmak üzere Ege ve Marmara Bölgesi’nde hissedilen deprem sonrası bu sabah saat 08.00 itibariyle meydana gelen artçı sayısı 160’ı aştı. En büyük artçı ise 4.7 ile saat 23.17’de meydana geldi.

  • Tahran Üniversitesi Sismoloji Merkezinden yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Hacıabad'ın Sergez beldesi olan 5,2 büyüklüğündeki deprem yerel saatle 22.53'te kaydedildi. Depremin 21 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi. Deprem sonucu can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin ise henüz açıklama yapılmadı.

  • Manisa'nın ardından Ankara'da depremle sarsıldı. AFAD verilerine göre bu saat 06.54'te merkez üssü Ankara'nın Akyurt ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS