Deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler 26 Kasım 2020 Perşembe

Deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler 26 Kasım 2020 Perşembe

Kandilli ve AFAD son depremler verilerine göre 26 Kasım 2020 Perşembe günü şiddeti 3’e ulaşan ilk deprem Muğla Datça’da gerçekleşti. Bir süredir aktif olan Ege fayında Kuşadası, İzmir ve Aydın civarında sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte son dakika deprem haberleri ve bugün gerçekleşen sarsıntılar…

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı 26 Kasım 2020 Perşembe günü yaşanan depremlerle ilgili detayları aktarmayı sürdürüyor. AFAD verilerine göre haftanın dördüncü gününde şiddeti 3’e ulaşan ilk deprem Muğla Datça’da meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem saat 09:10’da yaşandı.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından paylaşılan 26 Kasım 2020 Perşembe gününe ait depremlerin listesi şu şekilde…

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ

Kandilli Rasathanesi’nin bugün meydana geldiği depremlerle ilgili paylaştığı bilgiler şu şekilde…

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, İstanbul'da 3 bin 20, Ankara'da 1715, İzmir'de 1646 olmak üzere, Türkiye genelinde 18 bin 925 toplanma alanı belirlediklerini kaydetti.

Meclis Depremlere Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında toplandı.

Komisyon, AFAD Başkanı Güllüoğlu, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koordinatörü Erdal Turgut, MTA Genel Müdürlüğü Jeoloji Etütleri Dairesi Yer Bilimleri Araştırmaları Koordinatörü  Doç. Dr. Selim Özalp, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Yer ve Deniz Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdullah Karaman'ı dinledi.

 AFAD Başkanı Güllüoğlu, komisyona yaptığı sunumda, hazırladıkları Türkiye deprem haritasıyla bölgelere göre nasıl bina yapılacağının belirlendiğini vurguladı. 

Türkiye'nin deprem kuşağında yer aldığına işaret eden Güllüoğlu, 2017 yılında 38 bin 237, 2018 yılında 22 bin 892, 2019 yılında ise 23 bin 644 deprem yaşandığını bildirdi.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS