Son Dakika

Deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli ve AFAD son dakika depremler listesi 19 Şubat 2021

A A

19.02.2021 - 13:05 Son Güncelleme:

Kandilli ve AFAD son depremler listesi 19 Şubat 2021 Cuma günü ülke genelinde ve çevre bölgelerde yaşanan depremleri gösterdi. İki kurumun da aktardığı verilere göre bugün şimdiye kadar şiddeti 3’ü aşan bir deprem yaşanmadı. Peki, en son nerede deprem oldu? İşte son dakika deprem haberleri ve bugün yaşanan sarsıntıların şiddetleri…

Deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli ve AFAD son dakika depremler listesi 19 Şubat 2021

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Kandilli Rasathanesi bugün meydana gelen depremlerle ilgili bilgileri aktardı. Ülke genelinde şimdiye kadar bugün şiddeti 3’e ulaşan bir deprem meydana gelmezken Ege Denizi’nde yine hafif çaplı sarsıntılar yaşandı.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

AFAD’ın 19 Şubat 2021 Cuma günü meydana gelen depremleri aktardığı listesi şu şekilde…

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ

Kandilli Rasathanesi’nin bugün yaşanan sarsıntıları paylaştığı son depremler listesi ise şöyle…

DEPREM KOMİSYONU ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DİNLEDİ

TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, geçmişte büyük depremlerin yaşandığı Sakarya, Kocaeli ve Van büyükşehir belediyelerinin, depremle mücadele çalışmaları ve çözüm önerilerini dinledi.

Komisyon, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı öncesinde komisyonun faaliyetleri konusunda bilgi veren Uncuoğlu, bugüne kadar gerçekleştirdikleri 15 toplantıda 120 saat çalışma yürüttüklerini söyledi.

Komisyonda, 90'ı aşkın kurum, akademisyen ve STK temsilcisini dinlediklerini aktaran Uncuoğlu, komisyona 45 rapor ve belge, 2 önerge sunulduğunu dile getirdi.

Uncuoğlu, 14 uzmanın görevlendirildiği komisyonda, rapor yazımı hazırlıklarının sürdüğünü, komisyon üyelerinin, yerinde inceleme çalışmaları kapsamında gelecek haftadan sonra İzmir ve Elazığ'a gideceğini bildirdi.