Son Dakika

Son dakika deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi 18 Şubat 2021

Son dakika deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi 18 Şubat 2021

Son dakika deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi 18 Şubat 2021

Son dakika deprem haberleri 18 Şubat 2021 Perşembe günü Kandilli ve AFAD son depremler listesinde yerini aldı. Sarsıntı hisseden kişiler “deprem mi oldu?” sorusunun yanıtı için iki kurumun internet adreslerine yöneldi. Peki, en son nerede ve kaç şiddetinde deprem oldu?

Haftanın dördüncü gününde şimdiye kadar şiddeti 3’ü aşan iki deprem meydana geldi. İlk deprem saat 00:13’te Girit Adası açıklarında yaşandı. 3.6 şiddetindeki bu deprem yerin 8.3 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Günün şiddeti 3’ü aşan ikinci depremi ise Yunanistan’da yaşandı. Türkiye sınırına yakın bölgede gerçekleşen depremin şiddeti 3.7 olarak ölçülürken sarsıntı saat 06:04’te meydana geldi.

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ

Kandilli Rasathanesi’nin 18 Şubat 2021 Perşembe günü meydana gelen depremleri ve merkez üslerini aktardığı listesi şu şekilde…

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın 18 Şubat’ta yaşanan sarsıntıları paylaştığı son depremler listesi ise şöyle…

İSTANBUL’DA OLASI BÜYÜK DEPREMDE 48 BİN BİNA HASAR ALABİLİR

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, İstanbul'da 1,16 milyon binanın bulunduğunu, İstanbul'daki binaların beşte birinin olası depremde kullanılamaz hale geleceğini, bir kısmının göçme riskiyle karşı karşıya olduğunu aktardı. 

Olası 7,5 büyüklüğündeki bir deprem senaryosuna göre 48 bin binanın ağır hasar almasının beklendiğini, göçme riskinin de bu binalarda olmasının öngörüldüğünü dile getiren Kahraman, içme suyu, atık su, doğal gaz noktalarında da olası büyük bir depremde hasarlar beklediklerini anlattı.

Kahraman, "Tahmin çalışmasına göre 120 milyar liralık ekonomik kayıp, depremin etkisiyle birlikte oluşacak. Daha sonra yaratacağı etkiyle birlikte bunun büyüklüğünün elbette çok daha fazla olması bekleniyor. Çünkü Türkiye ekonomisinin büyük oranda etkileneceği bir deprem olacak. İstanbul'da umarız ki böyle bir durumla karşılaşmayız." ifadesini kullandı.