Son Dakika

Deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son dakika depremler listesi 22 Şubat 2021 Pazartesi

A A

22.02.2021 - 14:17 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA - Cnnturk.com

Ege Denizi’nde yaşanmaya devam eden sarsıntılar sonrası yakın bölgelerde depremleri hisseden kişiler “deprem mi oldu?” sorusunun yanıtı için Kandilli ve AFAD son depremler listesine yöneliyor. İki kurum ülke genelinde ve çevre bölgelerde meydana gelen son dakika deprem haberlerini listeleri üzerinden paylaşıyor. Peki, bugün en son nerede deprem oldu?

Deprem mi oldu? Kandilli ve AFAD son dakika depremler listesi 22 Şubat 2021 Pazartesi

Bir süredir aktif olan Ege Denizi’nde bugün de hafif çaplı depremler yaşandı. Sarsıntılar yakın bölgelerden hissedilirken şimdiye kadar şiddeti 3’ü aşan bir deprem meydana gelmedi. Geçtiğimiz haftalarda aynı bölgede bir gün içerisinde şiddeti 4’ü geçen 6 deprem meydana gelmişti.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın 22 Şubat 2021 Pazartesi günü meydana gelen depremleri aktardığı son depremler listesi şu şekilde….

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ 22 ŞUBAT 2021

Kandilli Rasathanesi’nin bugün meydana gelen sarsıntıları aktardığı listesi ise şöyle…

İZMİR’DE HAYATINI KAYBEDENLERİN HATIRALARI YAŞATILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 30 Ekim'de İzmir depreminde 38 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'nın yerinde yeşil alan düzenlemesi yapılacağını ve depremde hayatını kaybedenlerin hatıralarının yaşatılacağı bir mekan inşa edileceğini bildirdi. Söz konusu alandaki çalışmalar drone ile havadan görüntülendi.