Son Dakika

Bingöl, Erzurum, Erzincan ve Muş'ta deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi

A A

25.02.2021 - 17:53 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA - Cnnturk.com

Kandilli ve AFAD son depremler listesi bugün meydana gelen son dakika depremlerini aktardı. Gece saatlerinde Denizli'de meydana gelen depremin ardından bu kez son dakika deprem haberi Erzurum ve Bingöl'den geldi. AFAD verilerine göre saat 12:48'de merkez üssü Bingöl Karlıova olan 4.2 şiddetinde bir deprem yaşandı. İşte AFAD ve Kandilli son dakika depremler listesi...

Bingöl, Erzurum, Erzincan ve Muş'ta deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Gece saat 03:41’de Denizli'de yaşanan sarsıntı yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Büyüklüğü 3.3 olan depremin merkez üssü ise Denizli Kayabaşı olarak açıklandı.

BİNGÖL'DE DEPREM OLDU, ERZURUM, ERZİNCAN VE MUŞ  DA SALLANDI

Günün şiddetli ikinci depremi ise Bingöl'de yaşandı. AFAD verilerine göre merkez üssü Bingöl Karlıova olan depremin şiddeti 4.1 olarak açıklandı. Sarsıntı Muş, Erzincan ve Erzurum'dan da hissedildi.

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ

Kandilli Rasathanesi’nin bugün yaşanan depremleri aktardığı son dakika depremler listesi şu şekilde…

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın 25 Şubat 2021 Perşembe günü yaşanan sarsıntıları ve merkez üslerini aktardığı son depremler listesi ise şöyle…

İSTANBUL'DA YAŞI 40'I AŞAN BİNA SAYISI 263 BİNE YAKLAŞTI

İstanbul'da 1980 yılı ve öncesi yapılan bina sayısı 263 bine yaklaşırken, bu alanda başı 32 bin adetle Fatih, 17 bin adetle Beyoğlu çekiyor.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı'nın (KENTSEV) Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerinden derlediği rapora göre, İstanbul'da 1 milyon 164 bin bina, 4,5 milyon daire bulunuyor ve her dairede ortalama 3,3 kişi yaşıyor.

Son yaşanan depremler sonrası gözlerin bir kez daha çevrildiği, uzmanların 7 ve üzeri şiddette deprem beklediği İstanbul'da özellikle 1980 ve öncesinde yapılan binaların çokluğu dikkati çekiyor.

Kentte bulunan toplam 1 milyon 164 bin binanın yüzde 22,6'sı, yani 262 bin 665 adedi , 1980 ve öncesinde yapılmasıyla öne çıkıyor. Bu binalarda 1 milyon 51 bin adet daire bulunduğu öngörülüyor.