Destici: Bu seçimlerde en yüksek oy potansiyeline ulaşacağız

Destici: Bu seçimlerde en yüksek oy potansiyeline ulaşacağız

31 Mart mahalli ve yerel seçimleriyle ilgili CNN TÜRK canlı yayınında konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu seçimlerde en yüksek oy potansiyeline ulaşacağız" açıklamasında bulundu.

CNN TÜRK'te Sultan Arınır'ın sorularını yanıtlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "BBP 26 yıllık bir siyasi parti. Halkla doğrudan buluşuyoruz. İnşallah bu seçimlerde en yüksek oy potansiyeline ulaşacağız" dedi.


Destici'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


- Bizim için en büyük tehdit, siyasi bölücülük. Terör yüzünü değiştiriyor ve siyasi bölücüler ön plana çıkıyor. Onlar, Türkiye için büyük bir tehdit. Kayyum atanan ve yüksek oy potansiyeli olan yerlerde BBP olarak aday çıkarmayacağımızı ve kimin adayı önde ise onun adayını destekleyeceğimizi ifade ettik. Net bir tavır koyduk. Büyükşehirlerde PKK'nın siyasi uzantısı partinin bir takım partilerle gizli iş birliği yaptığını gördük. BBP, il olsun ilçe, belde olsun kendi adaylarımızla yarışıyoruz. BBP 26 yıllık bir siyasi parti. Halkla doğrudan buluşuyoruz. İnşallah, bu seçimlerde en yüksek oy potansiyeline ulaşacağız.


- Nasıl bir hedefiniz var bu seçimde?


- Büyükşehir olmayan 51 ilimizde partimizin oyu buradan çıkacak. Sivas ilimiz başta olmak üzere adayımız var ve bunlar yarışan adaylarımız. İnşallah bizim belde ve ilçelerde çok sayıda belediye kazanacağız. Biz BBP olarak çok ciddi bir hazırlıkla seçime hazırlandık. 26 yıllık tecrübemizi ortaya koyduk. Mutlaka yerelde karşılığı olan adaylarla vatandaşımızın karşısına çıktık. Partimizin adaylarına büyük ilgi var.


- Beka ve ekonomi başlıkları ön planda peki vatandaşın gündeminde ne var?


- Birinci olarak ekonominin olduğu çok açık bir gerçek. Bu hususta vatandaşımız biraz dertli. Bizim belediyecilik anlayışımız sadece çöp toplamak olmayacak, bütün alanlarda vatandaşımızı destekleyeceğiz. Çiftçinin daha çok güçlenmesi lazım.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS