Devamsızlık öğrenme | E-Okul Veli Giriş Sistemi

Devamsızlık öğrenme | E-Okul Veli Giriş Sistemi

Devamsızlık öğrenme | E-Okul Veli Giriş Sistemi

E-Okul Veli Giriş Sistemi sayesinde okuldaki öğrencilere dair güncel bilgileri veliler görebilmekte; sınav tarihlerini, devamsızlık durumunu, sınav sonuçlarını veliler öğrenebilmektedir. Sistem 3 farklı aşamada gerçekleşmekte olup, velinin göreceği bilgileri öğrenciler görememektedir. E-Okul Veli Giriş Sistemi'ne dair 2017'deki en güncel bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kurduğu bu sistem sayesinde artık “iletişim kopukluğu” olmaksızın öğretmen-veli-öğrenci iletişimi E-Devlet üzerinden kurulabilecek. Bu sistem 3 aşamadan olup, her aşamasında kendine has bir sisteme aittir ve bu sistem sayesinde hiçbir grup kendi bünyesi dışındaki bilgileri görememektedir. Gerek öğretmenlere gerek velilere gerek öğrenciler üzerinden etkin bir şekilde çalışan E-Okul sisteminde olarak ne yapılır? Ne gibi sonuçlar elde edilebilir?

3 aşamadan oluşan bu sistem, tüm bilgileri sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerekli gruplara yönlendirmektedir. İlk aşama öğretmenler üzerine. E-Okul sistemi sayesinde, öğretmen sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, öğrencinin başarılarını, ekip çalışmalarını sisteme kaydedebilir. Bu süre zarfında hem öğrenciler hem de veliler öğretmenin girdiği veriler sayesinde durum hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Öğretmenin bu sistem üzerinden çalışmalarından ötürü, öğretmen-veli arasında internet üzerinden “veli toplantısı” olarak algılanabilir. Öğrenci üzerinden sınav sonuçlarından, devamsızlığa kadar, başarısına dair tüm bilgiler ortak olarak öğretmen ve veli arasında gözükmektedir.

SİSTEME GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İkinci aşamada öğrencilerin E-Okul üzerindeki işlemleri üzerinden neler yapabilecekleri… Öğrenciler, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, devamsızlık durumunu, başarı durumunu görebilmektedir. Bunun yanı sıra TEOG kılavuzu, TEOG sınav tarihlerini ve başvurularını ve okul başvurularını sistem üzerinden görebilmekte ve ona göre işlem yapabilmektedirler.

Üçüncü aşamada ise Veli Bilgilendirme Sistemi… Bu sistem sayesinde veliler çocuklarının okuldaki durumları hakkında tüm bilgiye sahip olabilmektedir. Okuldaki başarı durumu, devamsızlık durumu, sınav sonuçları, öğretmenin derse girip girmeme durumunu görebiliyorlar. Çocuklarındaki başarı durumuna göre “önceden” bir tedbir alabilmek, çocuklarının okuldaki başarılarını daha da yükseltebilmek için erkenden yardımcı olmak gibi velilerin yapabilecekleri görevler içerisinde daha hızlı ve sağlıklı bir çalışma içinde olabilirler.