Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı

Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ankara'da Anıttepe İlkokulu'nda oyunu kullandı. Bahçeli, "seçimin millet için bir dönüm noktası olabileceğini" söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Çankaya'daki Anıttepe Ortaokulu'nda bulunan 1310 nolu sandıkta oyunu kullandı. Bahçeli oyunu kullandıktan sonra, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, "Seçimin milletin geleceği açısından bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum" dedi.

Bahçeli'nin oyunu kullanacağı sandıkta Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri sabah saatlerinde kimyasal madde araması yaptı.

MHP yöneticileri de seçim bölgelerinde sandık başına gitti.

Oktay Vural, İzmir'de

MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili adayı Oktay Vural, "Ben inanıyorum ki bundan sonra 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak milli irade doğrultusunda bir mutabakat zemini güçlenecek" dedi.

Gaziemir ilçesi Yahya Kemal Beyatlı İlk Okulu'nda oy kullanmaya gelen Vural, bir süre buradaki vatandaşlarla sohbet etti. Vural, 1137 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin huzur içerisinde geçmesi ve Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu. 7 Haziran seçim sonuçlarını hazmedemeyenlerin getirdiği bir sürecin sonucunda yeniden sandık başına gidildiğini savunan Vural, "Ben inanıyorum ki bundan sonra 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak milli irade doğrultusunda bir mutabakat zemini güçlenecek aziz vatandaşlarımızın cumhuriyetimizin kutladığımız 92. yıl dönümünde cumhuriyetin hukuk devleti vasfına, parlamenter demokrasiye sahip çıkacak bir mutabakatı güçlendireceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Vural, seçim sonuçlarına göre MHP'nin birinci parti çıkmaması durumunda, bir iradenin oluşması noktasında provizyonlarının olumlu şekilde kullanacaklarını söyledi.

"Silopi'de PKK istediği gibi yönlendirme yapıyor"

Bir gazetecinin sosyal medya üzerinde gece "evet" mührü basılmış oy pusulalarının fotoğraflarının yer aldığını belirtmesi üzerine Vural, şu değerlendirmeyi yaptı: "Burası Amasya, yapan da bir okul yöneticisi. Bu kabul edilebilir değil, Silopi'den arandım maalesef, 'burada güvenlik tedbirleri yok PKK terör örgütü istediği gibi yönlendirme yapıyor' diye. Maalesef baskılar tehditler devam ediyor. Milli iradeyi çarpıtmayın milli irade yolsuzluğu gerçekten kabul edilemez. Aziz milletimizin oyunu çalmak, milletin iradesini çalmaktır bunlar kabul edilebilir değildir. Demokrasiye inanıyorsak vatandaşlarımız hür ve özgür şekilde oy kullanmasını ve kullanılan bu oyların getireceği bu sonuca saygı göstermemiz lazım maalesef Babil kulesinin yıkılacağını görenler her türlü yöntemi kullanıyor."

Vural, sandık başında görevli olan kişileri, dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Mevlüt Karakaya Adana'da

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili adayı Mevlüt Karakaya, Adana'da oyunu kullandı. Pınar Mahallesi İsmail Hazar İlkokulu'ndaki 3303 numaralı sandıkta oyunu kullanan Karakaya, çıkışta yaptığı açıklamada, seçimlerin Türkiye'nin geleceği için hayırlara vesile olmasını diledi. 7 Haziran seçimlerinden sonra hükümet kurulamaması nedeniyle ülkenin yeniden seçime gittiğini dile getiren Karakaya, şöyle konuştu:

"Arzumuz odur ki bu seçim sonuçlarından ülkenin geleceği için hayırlı sonuçlar çıkar. Ülkemizin tekrar bir seçime gitmeye durumu müsait değil. Onun
için ülkenin içinde bulunduğu şartları düşünerek bu seçim sonuçlarından geleceğimiz için hayırlı bir hükümetin çıkacağını umuyoruz, bekliyoruz."

Sadir Durmaz Yozgat'ta

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Umut ederim ki katılımın yüksek olduğu, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı, seçimlerin sonucuna tesir edecek bir aksaklığın, güvenlik probleminin ve hadisenin yaşanmadığı, huzur, güven ve sükun içerisinde bir seçim olur" dedi.

Durmaz, memleketi Yozgat'ta, Halide Edip Adıvar Kız Teknik Meslek Lisesindeki 1097 numaralı sandıkta oy verdi. Okuldaki diğer sandıkları da gezen Durmaz, görevlilere kolaylık diledi. Durmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin barış ve sükunet içerisinde geçmesini dileyerek, seçimlerin ülkeye, millete ve memlekete hayırlı sonuçlar getirmesi temennisinde bulundu. Türkiye'nin bugün sandık başına gittiğini ifade eden Durmaz, "Umut ederim ki katılımın yüksek olduğu, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı, seçimlerin sonucuna tesir edecek bir aksaklığın, güvenlik probleminin ve hadisenin yaşanmadığı, huzur, güven ve sükun içerisinde bir seçim olur. Neticesinin de milletimize memleketimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

Durmaz, daha sonra diğer okuldaki sandıkları gezerek sandık görevlileriyle sohbet etti.

Ruhsar Demirel Eskişehir'de

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Milletvekili Genel Seçimi'nden çıkacak neticenin herkes tarafından kabul edilmesini, saygı gösterilmesini ve en kısa sürede bir hükümet kurulup TBMM'nin çalışmasını arzu ettiklerini söyledi. Akarbaşı Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ndeki 1026 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Demirel, seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Herkesi oy kullanmaya davet eden Demirel, "Oy kullanma yeterliliğine sahip herkes oyunu kullansın. Oyunu kullanırken zarf ve pusulada mühür olup olmadığına dikkat etsin. Bugün sabah itibariyle takip edebildiğim kadarıyla yüksek bir katılım var. İnşallah oy verme yeterliliğine sahip herkes sandığa gider" dedi.

Demirel, milli iradenin tecellisi için seçime katılımın yüksek olması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızdan saat 17.00'den sonra sandıklarda verdikleri oyun takibini de yapmalarını istiyoruz. Çünkü bazı yerlerde bazı sıkıntılar yaşıyoruz. O yüzden vatandaşlarımız da bize böyle bir katkı sağlarsa seviniriz. Çıkacak neticenin herkes tarafından kabul edilmesini, herkesin çıkacak sonuca saygı göstermesini, en kısa sürede bir hükümet kurulup TBMM'nin de bir an önce çalışmasını arzu ediyoruz. Çünkü Türkiye'nin birikmiş çok fazla sorunu var. En büyük sorunumuz hukuksuzluk. Önce hukuku tecelli ettirmemiz lazım. Bunun için de işleyen bir hükümete ihtiyacımız var. Partim, teşkilatım, şahsım adına başta Eskişehirliler sonra tüm Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum."

Emin Haluk Ayhan Denizli'de

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, milletvekili genel seçimi için oyunu Gazi İlkokulunda kullandı. Merkezefendi ilçesi Gazi İlkokulundaki 1236 numaralı sandıkta oyunu kullanan Ayhan, daha sonra vatandaşlarla sohbet etti. Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının Denizli'ye, ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Milletin bugün sadece ülke ve bölge değil, Türk-İslam dünyasının geleceğini etkileyecek bir tercih yaptığını belirten Ayhan, "Vatandaşımızın yapacağı tercih bu yüzden çok önemli. Cenab-ı Allah'tan dileğimiz hayırlara vesile olmasıdır. Vatandaştan isteğimiz de hayırlı olanı seçmesidir" dedi.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS