"Devlet Bahçeli işgalinin sonu gelmiştir"

"Devlet Bahçeli işgalinin sonu gelmiştir"

2009 yılının MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan ve MHP'den ihraç edilen Muhafazakar Yükseliş Partisi Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Bahçeli için çok ağır konuştu. Devlet Bahçeli'nin Türk milletini temsil etmediğini söyleyen Yılmaz, "Bahçeli muhakkak yıkılacak, bu onun son çırpınışıdır. Yıllardır süren Devlet Bahçeli işgalinin sonu gelmiştir" dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi lideri Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamayla MHP'de seçim sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

MHP'de bir değişim yaşanmasının şart olduğunu savunan Yılmaz, "Türkiye'de milliyetçi irade Bahçeli tarafından hem tarumar edildi hem işgal altında tutuldu. Milliyetçi ülkücü irade bu oyunu çoğunlukla gördüğü için partisini terk etti terk etmeye de devam ediyor. Artık bu kısır yapıyı birileri kırmak zorunda. Dalkavukluk yapıp adama sahip çıkmak yerine adam gibi davanıza sahip çıkın. HDP ve Demirtaş gerisine düşen sözde bir Türk milliyetçisi o mecliste hangi yüzle oturacak. Böyle bir şahsiyette bu şahsiyetin temsil ettiği yapı da Türk milletinin adını dahi ağzında daha fazla kirletemez" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'yi sert bir dille eleştiren Yılmaz, açıklamasın şöyle sürdürdü; "Çoluk çocuğumuzu kullanan siyaseten zihniyeti bozuk bir adam Bahçeli’nin kitabında Türk evlatlarına karşı merhamet yoktur. O parti de kurduğu işgal ile bunu her zaman ortaya koymuştur. Masum gencecik Türk çocuklarını Ocaklarda kendine ihtiyaç olduğunda kalkan yapan Bahçeli, bir ülkücü genç katledildiğinde sesini dahi çıkarmaz. Sonra da utanmadan Türk evladına kapatılan MHP çatısı altında siyaset yapma imkanını gider Ermeni adaylara dahi İstanbul örneğinde olduğu gibi severek verir. Israrın niye. İşgal kırılırsa milliyetçiler iktidar olur diye mi korkuyorsun?Şimdi Bahçeli bir cevap vermek zorunda. Bu kadar mağlubiyet ve başarısızlıktan sonra bu milliyetçi iradeyi bu ülke de kontrol etmek istemesindeki bu ısrar ve gayesi nedir? Kime ve neye hizmet etmektedir? Bu millete ve Türk adına hizmet etmediğin açık ve nettir"

Yılmaz açıklamasında, "Bahçeli muhakkak yıkılacak? Bu onun son çırpınışıdır. Yıllardır süren Devlet Bahçeli işgalinin sonu gelmiştir" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS