Devlet Bahçeli sert çıktı: Beyaz Toros bir şifre mi?

Devlet Bahçeli sert çıktı: Beyaz Toros bir şifre mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Beyaz Toros" sözlerine sert çıkan Bahçeli, "Bu bir şifre mi? Örgüt mü? İktidar düştükten sonra iktidarın neden düştüğünün intikamını alabilecek bir yedek örgütlenme midir?" dedi. Bahçeli, "Eğer sen 'kuzu kuzu gelecekler' diyorsan millet bana yetki verirse bozkurt gibi kaçak saraya girer gerekeni yaparım" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları...


Bu seçimler sonucu bir takım kaoslar kabuslar yaşanabilir.


Kamuoyu araştırma şirketleri AK Parti ile CHP koalisyonuna zemin hazırlıyor. Türkiye 1 Kasım'dan sonra yeni bir seçimi daha kaldıramaz.


Türkiye 20 aylık sürede 4'üncü seçimi yaşıyor, bir seçimi daha kaldıramaz. Meclis'e 3 partiyle gelinip dönem sonunda 6-7 parti kurulduğu olmuştur.


Ankara'daki patlama


Gelişmeler üst üste olmuştur. Diyarbakır'da patlama, Suruç'ta canlı bomba olayı oldu. Arkasından Ankara'daki büyük facia...


Türkiye üzerinde terörün boyutu nedir, amaçları nereye kadar uzanmaktadır? Bunlarla ilgili değerlendirmeler yapılmıştır.


Mesela IŞİD diyorlar... IŞİD'le ilgili bilgiler yeni mi, yeni değilse neden saldırı öncesi uygulamaya konulmadı?


102 kişi hayatını kaybettikten sonra yapılan operasyonlar var. Bazı deliller var. Bunların üzerine gidilmesi gerekiyor.


Terör kokteyli diyerek işi sulandırıyorlar, kendilerini kurtarmak istiyorlar.


PKK'yla İmralı'yla Kandil ile ne görüştüler. 20 Temmuz'da ne oldu, millet bunu bilmeli.


Devlet Bahçeli'den çarpıcı 'Beyaz Toros' açıklaması


Başbakan'ın Van'daki Beyaz Toros çıkışı


Sayın Başbakan televizyonlarda çok konuşuyor. Televizyonlarda konuşurken toplumu geriyor. Konuşulanların büyük bir çoğunluğunu gerçek dışı olduğu anlaşılıyor. Gerçek dışı konuşmalardan dolayı da aşırı derecede suçlanıyor. Mesela bizimle olan koalisyon görüşmeleri öncesi ve sonrası gerçek dışıdır. Meydanlardaki konuşmalar ile toplumu heyecanlandırdığını düşünüyor. Bağırmak çok önemlidir. Fakat her zaman geçerli değil. Sizden daha fazla biri bağırışa sizin bağırmanız yetersiz kalmış demektir. Sizin yok olmanız demektir. Sayın Ahmet Davutoğlu bey, şimdi çok daha bağıran bir siyasetçi konumunda.


Van'daki konuşmasında AKP düşerse diyor. Demek ki düşme ihtimali var. Kafasının bir kenarında var. Düşerse ne olur? Milleti tehdit ediyor. Bu arada beyaz Toros ortaya atıyor. 'Bu bir şifre mi?  Örgüt mü?' İktidar düştükten sonra iktidarın neden düştüğünün intikamını alabilecek bir yedek örgütlenme midir?


Bu Toros'un başka bir anlamı daha var. 1 kilo toz 1 Toros. 3 kilo toz 1 minibas. Bölgenin ifadesi ile. 5 kilo toz 1 otobos. Acaba Recep Tayyip Erdoğan, sayın Ahmet Davutoğlu bu toz ile çok yakından alakalı olup beyaz Toros ile ne ilişkileri var? Kamuoyunu bu şekilde saptırmanın ne anlamı var? Toz da beyaz olduğu için. Tozdan kazanılan servetle alınan arabalara beyaz Toros denmiştir. Acaba bu böyle midir? Halkın ifadeleri bu. Benim özel bir araştırmam yok. Basının özellikle üzerinde durduğu bir konu. Türkiye'de  bir beyaz toz ticareti kötü alışkanlıklara gençleri sevk eden yapılanmalar var. Acaba bu o mudur? Yoksa bizim bilmediğimiz bir örgüt müdür?


PROGRAMIN TAMAMINI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ


Kent timleri


Terör büyük şehirlerde çok yaygın, bunların takip edilmesi kontrol altına alınması lazım. Bundan kimse korkmasın.


"Bozkurt gibi kaçak saraya girerim"


Sayın Cumhurbaşkanı sürekli konuşuyor, anayasal sınırları aşıyor. Alaycı bir üslupla konuşması insanları zor duruma sokuyor. Recep Tayyip Erdoğan sevenleri kadar nefret edilen biri haline gelmiştir. Eğer sen "kuzu kuzu gelecekler" diyorsan millet bana yetki verirse bozkurt gibi kaçak saraya girer gerekeni yaparım.


Bahçeli: 'Gerekirse bozkurt gibi kaçak saraya girerim'


Cumhurbaşkanı kendi kafasına göre ülkeyi yönetme anlayışına son vermeli.


Ortaya koyduğumuz 4 şart kabul edilirse, HDP dışında her partiyle koalisyon kurulabilir.


MR. NO eleştirileri


Dr. No ifadesini yakıştıranlar, Türk milletine saygısızlık ediyor. Bu tür yakıştırmalar edepsizliktir. Herkes haddini bilsin.


İkide bir deklarasyon yayımlayarak sorumlulukların üzerine şal örtmenin manası yok. Başbakan gerçek dışı konuşuyor, yalan ifadelerle kendini koruma altına alması yanlış


Erken seçim kararını almak üzere harekete geçmişken bizden randevu istediler.


5. parti


Koalisyon şartlarını zorlayacak bir katılk olursa 5. parti ortaya çıkabilir. 5. partiyi zaman gösterecek. 5. parti bir başka partinin parçalanması anlamında değil, belki de seçim sonuçları bir partiyi beşinci parti olarak Meclis'e getirecektir. Recep Tayyip Erdoğan'ın vesayetinden bu milleti ve özellikle AKP'yi kurtarmak lazım.


1 Kasım seçimleri 7 Haziran seçimine göre daha bir önem arz etmektedir. Bu seçim sonucu, önemli kaoslar yaratabilir, kabuslar yaratabilir. Bunları dikkate almak gerekir. Mesela çok az bir farkla  Adalet ve Kalkınma Partisi devletin tüm imkƒnlarını seferber ederek medyayı aşırı derecede kullanarak halk ile temaslarını çok değişik ilişkiler kurmak suretiyle geliştirerek birinci parti konumuna geldiği zaman sayın Cumhurbaşkanı daha önce kullandığı bir ifadeyi hayata geçirebilir.


Bu bir fiili durumdur. Başkanlık sitemini ilan ediyorum ben de devlet başkanıyım dediği anda önemli bir kaos. Türkiye bir kabus yaşar. Kabullenmiyor. Kaçak sarayda otururken partisi önemli bir yüzde 9 oranında oy kaybetmişken kalkıp bir fiili durumdan bahseden bir kişi tek başına bir iktidar durumunu bulduğu anda bu fili durum ve bunun uygulamaları Türkiye'de bir kabus ortamı ortaya koyabilir. Sıkıntılar olur. Böyle bir sonuç elde edilmez ise o zaman parlamentoda temsil edilecek olan partiler bulunmaktadır. AKP ile CHP'nin koalisyonuna zemin hazırlayan davranışlar sergileniyor.


Bu defa da koalisyon yapılanması ile Türkiye yönetimsiz kalırsa o zaman yaşanacak sıkıntılar çok daha boyutlu olabilecek. 1 Kasım seçimleri fiili duruma ortam tanımayan, ama ülkeyi de yönetimsiz bırakmayan istikrar içerinde  milletimize hizmet sunacak bir tabloyu ortaya koyması gerekir. 1 Kasım seçimleri, 7 Haziran benzer bir tablo olursa, koalisyon çalışmaları da sonuçsuz kalırsa, o zaman siyasi partilerde bir kaynama, arayış ortaya çıkar. Bu 5'nci bir partinin doğmasına vesile olabilir. Bu geçmiş dönmelerde yaşanmıştır. Bu yeniden bir seçimi zaruri kılar. Fakat Türkiye bu seçimi kaldıramaz.


Abdullah Gül


Siyasette olmasında yarar var, ama tercih kendisinindir. Abdullah Gül, sakin dengeli, samimi bir politika izlmiyor, siyasette olmasında yarar var.


Türkiye'de bir sessiz öfke var, bu bir yerde patlayacak. Türk milleti düdüklü tencere değil. Bu patlama sandıkta olacak. Endişeliyiz, toplumsal tepkiler ani olur. Gençlerimizin çatışmaya girmesini istemiyoruz.


Suriye politikası


Türkiye, Suriye politikasını gözden geçirmeli; Esad'a takılıp kalmamalı


Koalisyon olursa Dışişleri Bakanlığı gibi bir şartımız yok, önemli olan uzlaşma.


Akşener ve Sinan Oğan Bahçeli'ye rakip mi?


Sinan Oğan İhraç edilmiştir, alakası kalmamıştır. Meral Akşener MHP'ye hizmet etmiştir, belli bir süre dinlenmesi lazımdır. Kimse spekülasyon yapmasın. MHP'yi iyi anlamak lazım. Türkiye'nin en demokratik partisidir. MHP'de genel başkana rakip çıkıyor diye kimse dışlanmaz. AK Trollerin övdüğü birini ben partiden ihraç ederim.


Tahir Elçi'nin "PKK terör örgütü değildir" sözü... Yakalama kararı


PKK terör örgütü değildir sözünü kullanan herkes PKK'lıdır; saklanmasınlar. Terör örgütü değilse nedir? Bunlar değil diyorsa muhtelif yerlere sızmış PKK'lılardır. Gereği yapılmalıdır. Fikir özgürlüğü değildir bu.


1 Kasım bir hükümet çıkarabilmeli, tek başına iktidar ya da koalisyon...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS