hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Devlet Bahçeli'den HDP'ye çok sert tepki

  Devlet Bahçeliden HDPye çok sert tepki
  expand
  KAYNAKAA

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gazi Meclisin kürsüsünde teröristleri öven, polis ve askerlerimizi katliamcı olarak suçlayan alçaklara sabır ve tahammül kalmamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, şiddet salgınının dinmediğini ve geleceğin tehdit edildiğini belirtti.

  Koskoca bir milletin şiddete kurban gittiğini ifade eden Bahçeli, "Huzur limanına varalım istiyoruz, sükunet kıyılarına çıkalım diyoruz. Fakat ne mümkün! Her hamlede çöküyor, her teşebbüste daha geriliyoruz. Merhum Peyami Safa umutluydu ve diyordu ki 'Bu dünyada ölümden başka her şeyin çaresi vardır'. Var olmasına var da, hani nerede? Bardağın dibinde kalmış bir damla gibi esenlik ve bahtiyarlık. Gemi su alıyor, fırtına kopmuş geliyor, hala tedbir yok ama tahrik çok." ifadelerini kullandı.

  Şehirlerin bombadan ve bombacılardan geçilmediğini öne süren Bahçeli, şunları kaydetti: "Ankara, İstanbul derken cinayet butonuna Bursa'da basılıyor. Katiller yine patlıyor. Dün akşam saatlerinde Bursa Ulu Cami yakınlarında teröristler mesaideydi. Bu elim hadisede masum insanlarımız hedef alındı. Bursa'daki vahşi saldırıda Allah'tan ölen olmadı. Bu vesileyle yaralanan kardeşlerimize şifa ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Manisa'nın Soma ilçesinde de iki ayrı el yapımı bomba yola tuzaklandı. Bir Mehmedimiz hafif yaralandı. Merak ediyorum,Türkiye nereye gidiyor? Şehit haberleri ise hiç kesilmiyor. Her an yüreklerimizi kanatan ve kavuran bir felaketle karşılaşıyoruz. En son Şırnak’ta bir üsteğmenimizi kaybettik.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Anayasa Komisyonu'nda kavga

  Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Acılarımızı paylaşarak hafifleteceğiz. Zalimleri, hainleri asla güldürmeyecek, sevindirmeyeceğiz. Milli birlik istikbale açılan kapı, istiklali tutan güçlü eldir. Bu ele uzanan her kirli ve karanlık niyet, namusumuza kast etmiş sayılacaktır. Milli namus, varlığımızın teminatıdır. Çiğnenirse yok olur, çözülürse mahvoluruz. Bu nedenle herkes uyanık ve şuurlu davranmalıdır. Teröre karşı ortak tepki ve refleks göstermeliyiz. Çünkü terör Türkiye'ye doğrulmuş silah, vurulmuş prangadır ve
  mutlaka kırılmalıdır."

  TBMM'deki kavgada AKP'li vekil 'teröristler dışarı' diye bağırdı

  Anayasa Komisyonu'ndaki kavga

  Devlet Bahçeli, TBMM'de yaşanan gerginliklere de değinerek, "PKK piyonlarının artan provokasyonlarını göreceksiniz. Dün geceki sahneler, bugünkü manzaralar kaygı vericidir. Gazi Meclisin kürsüsünde teröristleri öven, polis ve askerlerimizi katliamcı olarak suçlayan alçaklara sabır ve tahammül kalmamıştır. Milletvekili dokunulmazlığının kalkması kaçınılmazdır. Bu tarihi görevden hiç kimse kaçmamalıdır. Artık Türkiye arınmalı, rahatlamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bahçeli, açıklamasına şunları kaydetti: "Genel Kurul ve komisyon çalışmalarını sabote eden, Kandil talimatıyla kilitleyen terör kuryeleri hakettiğini bulmalıdır. Başka seçenek yoktur. Merhum Cemil Meriç yıllar evvel haykırmıştı, 'Çıkar konuşunca vicdan susar'. Şimdi vicdan konuşsun, çıkar ilelebet sesini kessin. Gözyaşlarımızı içimize akıttık, heder olmuş bir ruh haliyle sabrın kollarına sığındık. Velakin suçlular cezasını
  artık bulsun, temizlenelim. Cemil Meriç yine diyor ki 'Kendini yığın haline getiren bir millet payidar olamaz'. Biz bu değiliz. Doğru olalım, doğru duralım, yanlışın karşısında milletçe kenetlenip düşman emelleri, düşmanca tavır ve eylemleri tarihin çöplüğüne atalım. Doğrunun yanında toplanırsak mesele kalmaz.
  Nitekim Yusuf Has Hacip der ki 'Ok doğru gitmezdi doğru olmasa, insan esir olurdu doğru durmasa. Gözü tanede olan kuşun ayağı tuzaktan kurtulmamış'. Ben de diyorum ki zehirli niyetleri olanlar da milli öfkeden kurtarılamaz. Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanırız. Düne bakınca geleceği görürüz. Haine bakınca viran olmuş, veda etmiş insanlığı tanırız. Hiç şüpheniz olmasın, kim ne söylerse söylesin, bugünleri aşacağız, zorlukları birer birer kurumuş yapraklar gibi ufalayacağız."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow