Devlet Bahçeli'den provokasyon uyarısı

Devlet Bahçeli'den provokasyon uyarısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimde provokasyon yapılacağı iddialarına ilişkin, "Devlet içine yuvalanmış karanlık el ve mihraklar kıpır kıpırdır ve yeni tuzaklar üstüne kafa yormaktadır" dedi.

Bahçeli, partisinin Malatya'da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içerisinde geçmesi temennisinde bulunarak, tüm siyasi partilere başarı dileklerini iletti.


Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinin ülke için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Bu seçimlerde Türkiyemizin tarihi oylanacaktır. Bu seçimlerde Türkiyemizin varlığı ve birliğiyle ilgili karar verilecektir. Şimdiden görünen şudur 12 yıl, 6 ay, 16 gündür iktidar olan AKP'ye yolun sonu görünmüştür. AKP için hezimet için kaçınılmazdır. Şer cephesi AKP geldiği gibi gidecektir. Türk milleti AKP ile yollarını ayıracağının sayısız işaretlerini vermektedir. Bu nedenle Davutloğlu'nun eli ayağına dolaşmıştır. AKP'nin kripto Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ateş basmıştır."


"Seçimlere sayılı günler kala Türkiye provokasyonlara her zamankinden daha açıktır" ifadelerini kulllanan Bahçeli, şöyle konuştu: "Çünkü AKP iktidarı kaybetmemek amacıyla her kışkırtma ve karartmadan
medet umacaktır. AKP iktidardan söküldükçe antidemokratik oyun ve planlarını devreye alacaktır. Bu nedenle çok dikkatli olunması gereken bir dönemdeyiz. Hedefte Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Erdoğan ve Davutoğlu öfke ve nefret diliyle bize saldırmaktadır. Devlet içine yuvalanmış karanlık el ve mihraklar kıpır kıpırdır ve yeni tuzaklar üstüne kafa yormaktadır. 13 yıla yaklaşan bir iktidarın kaybettiğini gören yandaş ve yalakalar devamlı surette fitne ve fesat yaymaktadır. Bunların asıl gayesi MHP'yi tökezletmek, muazzam yükselişini durdurmaktır. Biz dursak bile millet durur mu? Biz dursak bile Malatya bekler mi?"


"Tahrik kampanyasına kapılmayacağız"


Bahçeli, "Biz vakurluğumuzu koruyacağız, kavga ve karışıklık isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Tahrik kampanyasına kapılmayacağız. Sandıklara sahip çıkacağız, verilen her oyun peşine düşeceğiz. Milli iradeye leke sürdürmeyeceğiz. Meydanlarda kazandığımızı sandık hileleriyle asla kaybetmeyeceğiz" dedi.


Vatandaşlardan oylarını mutlaka kullanmalarını isteyen Bahçeli, "Sandıkları cesaretle koruyun. Paranızı, servetinizi ve geleceğinizi çalanlara iradenizi çaldırtmayın. Onurunuzla ve kimliğinizle alay edenlere aldanmayın. AKP eriyor, AKP bitiyor, AKP Allah'ın izniyle gidiyor, sona geliyor. Herkes hesabını şimdine yapsın. 6 gün sonra AKP iktidarda yoktur. 6 gün sonra yıkım duracak çözülme kesintiye uğrayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS