DGS sınav giriş belgesi yayınlandı! İşte DGS 2019 sınav yerleri

DGS sınav giriş belgesi yayınlandı! İşte DGS 2019 sınav yerleri © AA

ÖSYM’den Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili beklenen açıklama geldi. DGS 2019’a katılacak olan adayların sınav yerleri erişime açıldı. İşte DGS sınav yerleri ile ilgili kurumdan yapılan açıklama…

DGS 2019 ile dikey geçiş hakkını kullanmak isteyen adaylar önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan sınava katılacak. Sınav merkezleri ile ilgili bekleyiş bir süredir devam ederken ÖSYM’den 20 Haziran 2019 tarihinde beklenen açıklama geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan son dakika açıklamasında DGS sınav yerlerinin erişime açıldığı bilgisi paylaşıldı.


DGS SINAV YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…


Adayların sınava katılacakları merkezler 10 gün boyunca erişime açık olarak kalacak. Sınav yerlerini öğrenmek isteyen kişileri ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav merkezlerine ulaşabilecek.


ÖSYM'DEN DGS AÇIKLAMASI


ÖSYM'den konuyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle; 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2019-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. 2019-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.


Sınava ilişkin kurumun resmi Twitter adresinden de bilgilendirme yapıldı. İşte o bilgilendirmede yer alan detaylar..


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS