DGS ek yerleştirme tercihleri ÖSYM’de! İşte ek tercih kılavuzu

DGS ek yerleştirme tercihleri ÖSYM’de! İşte ek tercih kılavuzu

DGS tercihleri 1 Ekim 2019 Salı günü ÖSYM tarafından alınmaya başlandı. Dün yaptığı son dakika açıklamasında ek yerleştirme için lisans ve ön lisans kontenjanlarını yayınlayan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi adayların dikkat etmesi gereken noktaları paylaşmıştı. Peki, DGS ek tercih ücreti ne kadar ve ek yerleştirme için tercihler ne zaman sona erecek?

DGS ek tercih işlemleri ÖSYM tarafından bugün alınmaya başlandı. Kurum tarafından dün yapılan açıklamada başvuru tarihleri olarak 1-7 Ekim 2019 açıklanmıştı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamada başvuruların saat 10.00’fa başlayacağı bilgisi paylaşılmıştı. İşte DGS tercihleri ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar...


DGS TERCİHLERİ NEREDEN YAPILACAK?


Kurumun dün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere tercihler ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden yapılacak. TC kimlik numarası ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?


ÖSYM’nin yaptığı açıklamada yer alan bilgilere ek tercih ücreti için adaylardan 20 TL tercih ücreti talep edilecek. Ücret yatırma işlemi 8 Ekim 2019 günü saat 23:59’da sona erecek.


LİSANS PROGRAMI KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


ÖN LİSANS PROGRAMI KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS