DGS geç başvuruları için geri sayım başladı! İşte DGS 2019 geç başvuru tarihi

DGS geç başvuruları için geri sayım başladı! İşte DGS 2019 geç başvuru tarihi

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) başvuruları geride kaldı. Başvuru süresini kaçıran adayların gözü ise geç başvuru tarihinde. Geç başvurularla ilgili tarih ÖSYM tarafından belirlendi. Adaylar, ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası üzerinden ödeme yaparak geç başvurularını gerçekleştirebilecekler. İşte, 2019 DGS geç başvuru tarihi…

DGS 2019 geç başvuru günü için geri sayım başladı. Başvuruları kaçıran adaylar geç başvuru gününde sınava başvurabilecekler. Geç başvurularla ilgili detaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sayfası üzerinden adaylarla paylaşıldı. İşte, ön lisans programlarından lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adayların heyecanla beklediği 2019 Dikey Geçiş Sınavı geç başvuru tarihi…


DİKEY GEÇİŞ SINAVI – DGS GEÇ BAŞVURULARI


26 Nisan 2019 günü saat 10:30’da başlayan DGS başvuruları 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler geç başvuru tarihine çevrildi. Hemen belirtelim ki geç başvurular 21 Mayıs Salı günü ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden saat 23.59’a kadar yapılabilecek.


DGS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?


DGS 2019 geç başvuru ücreti 180 lira olarak belirlendi. Ücretler başvuruların aksine ATM ve banka şubelerinden değil ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden internet bankacılığı ile yapılacak. İşte ÖSYM başvuru ve ödeme sayfası:


ÖSYM BAŞVURU VE ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYIN


DGS SINAVI NE ZAMAN?


Başvuru sürecinin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından başlatılmasının ardından sınavın ne zaman gerçekleştirileceği araştırılmaya başlandı. Kurumun yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre sınav 30 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS