DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır, DGS 2019 hangi tarihte yapılacak?

DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır, DGS 2019 hangi tarihte yapılacak? © AA

Dikey Geçiş Sınavı giriş belgeleri ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Sınava katılacak olan adayların sınav merkezleri DGS 2019’un gerçekleştiği güne kadar erişime açık kalacak. Peki, DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

DGS sınav yerleri ile ilgili ÖSYM’den beklenen açıklamada geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada sınav yerlerini öğrenmek isteyen kişilerin ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sınav merkezlerini öğrenebilecekleri ifade edildi.


Kurumdan yapılan DGS açıklaması ise şöyle; 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2019-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. 2019-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.


 DGS SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS