DGS sınav yerleri açıklandı | ÖSYM DGS giriş belgesi 2018 sorgulama sayfası

DGS sınav yerleri açıklandı | ÖSYM DGS giriş belgesi 2018 sorgulama sayfası © Shutterstock

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav yerleri, dün 11 Temmuz 2018 tarihinde ÖSYM AİS sayfasında açıklandı, iki yıllık mezunlar ile son sınıfta okuyan öğrenciler için yapılacak sınava dair Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, duyuru sayfasında 15 dakikaya dair önemli açıklamalarda bulundu. Sınava girecek olanlar belgeyi, kurumun AİS sayfasından alabiliyor.

DGS sınav giriş belgesi, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) sayfasında dün öğlen 14:00 yayınlandı. ÖSYM sınav tarihleri önceden yayınlanırken, sınava girecek olanlar giriş belgelerini muhakkak almaları gerekiyor. Öte yandan klurum uyarıda bulunuyor: Sınav 10:15'te yapılıyır, 10:00'dan sonra sınav binalarına girmek yasaktır!

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ 2018

ÖSYM'nin resmi sayfasındaki açıklama:  21 Temmuz 2018 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2018-DGS) başvuran  adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

2018-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

BELGEYİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV YERİ NASIL ÖĞRENİLİR? (QR KOD AÇIKLAMASI)

Sınav merkezinin sayfasında sınav yeri nasıl öğrenilir sorusuna şu açıklama yapıldı: Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi önerilmektedir. 3 Sınava Giriş Belgeleri üzerinde adayların sınava gecikmelerini önlemek amacıyla sınav binalarının konum bilgilerinin yer aldığı Quick Response Code (QR kod) yer alacaktır. Adaylar, Sınava Giriş Belgeleri üzerine yerleştirilen QR kod sayesinde sınava girecekleri binanın konumunu kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Bu sistemi kullanabilmek için QR kod okuyucu programlarından herhangi birinin yüklü olduğu cep telefonunun kamerasından, Sınava Giriş Belgesi çıktısı üzerindeki kod parçacığını okutmak ve okuyucu yazılımın ilgili linki açmasına izin vermek yeterlidir. Bu özelliği kullanarak adaylar, sınav binalarına ulaşım yollarını ve sürelerini kolaylıkla görebilecektir.

DGS KILAVUZU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DGS SINAV TARİHİ VE SINAV SORULARININ YAYINLANMASI NE ZAMAN?

DGS sınav tarihi, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 10:15’te yapılacak. Sınav süresi 150 dakika olarak açıklanırken, ÖSYM’nin geçen sene başlattığı 15 dakika kuralı, bu sınavda da uygulanması bekleniliyor. DGS soruları ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı net değil! Sınav günü veya sınavdan birkaç gün soruların yayınlanması tahmin ediliyor.

 

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM sınav takvimi 2018 sayfasında kurum DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap veriyor. Buna göre; sonuçlar 16 Ağustos 2018 Perşembe günü kurumun ‘sonuç’ sayfasında yayınlanacak. Sonuçların açıklanacağı saat konusunda resmi bir açıklama yapılmadı.

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS