DGS tercih kılavuzu yayınlanıyor! ÖSYM Başkanı’ndan DGS açıklaması

DGS tercih kılavuzu yayınlanıyor! ÖSYM Başkanı’ndan DGS açıklaması

DGS 2019 tercih kılavuzu için geri sayım başladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2 yıllık ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adaylar kontenjan bilgilerinin yer aldığı tercih kılavuzunun yayınlanması için bekleyişe geçti. ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den 2019 DGS tercih kılavuzu ile ilgili önemli açıklama geldi. İşte, ÖSYM’den gelen kritik açıklama…

DGS 2019 sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından nefesler tutuldu ve tercih kılavuzu için geri sayım başladı. 2 yıllık ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen adaylar, kontenjan bilgilerinin yer aldığı tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Konuyla ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den son dakika açıklaması geldi.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih süreciyle ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacaklarını ve süreci başlatacaklarını açıkladı.


Aygün, Twitter'dan, DGS adaylarına yönelik açıklamada bulundu.


Halis Aygün, açıklamasında, "Değerli DGS adaylarımız, tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız. Sizlere ve ailelerinize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.


DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?


Adaylar dikey geçiş yapmak istedikleri yükseköğretim lisans programlarını istek sırasına göre ilgili alana yazacaklardır.


Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçelere Merkezimizde kesinlikle işlem yapılmayacaktır.


Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz. Adaylar tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesini alarak saklamalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS