Son Dakika

DGS tercihleri başladı! 2020 DGS tercihleri son gün ne zaman?

A A

26.09.2020 - 10:08

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanmasının ardından gözlerin çevrildiği tercih süreci de başladı. İki yıllık ön lisans programlarından dört yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyenler ÖSYM tarafından tercih kılavuzunun açıklanmasının ardından tercihlerine başladı. Peki, DGS tercihleri son gün ne zaman? İşte, merak edilen detaylar…

DGS tercihleri başladı! 2020 DGS tercihleri son gün ne zaman?

2020 DGS tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuzun açıklanmasıyla birlikte tercih süreci de başlamış oldu. İki yıllık ön lisans programlarından dört yıllık lisans programlarına geçiş yapacaklar DGS tercihlerinin nasıl yapılacağını ve DGS tercihleri son tarihi merak edip araştırıyor. İşte, 2020 DGS tercihleri son tarihi…

DGS TERCİHLERİNDE SON GÜN NE ZAMAN?

ÖSYM’den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Tercih işlemleri 02 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Yerleştirme işleminde, 2020-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

2020 DGS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

ÖSYM tarafından başlatılan tercih işlemlerinin hemen öncesinde kılavuz da erişime açıldı. Adaylar kılavuzdan faydalanarak tercihlerini yapabilecekler.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

TERCİHLER ÖSYM AİS SAYFASINDA

TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan kişiler bu sayfa üzerinden tercihlerini tamamlayabilecekler.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…