Didim'de iki gazeteciye saldırı

Didim'de iki gazeteciye saldırı

Aydın'ın Didim ilçesinde geçtiğimiz günlerde bir siyasi partinin ilçe seçim bürosu açılışında canlı bomba muamelesi yapılan günlük yayınlanan yerel Gazete 2000'in muhabiri Canan Kulfel'e, bugün de aynı seçim bürosunda fiziki saldırıda bulunuldu. Saldırıyı önlemek isteyen gazeteci Yaşar Çelebi'nin ise fotoğraf makinesi kırıldı, olayın şüphelisi, polis tarafından gözaltına alındı.

Olay, Didim'de Atatürk Bulvarı'ndaki CHP Didim İlçe Seçim Bürosu önünde meydana geldi.


Geçtiğimiz Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe seçim bürosu açılış törenini takibi sırasında bazı partililerce canlı bomba muamelesine maruz kalan ve çantası aranmak istenen başörtülü gazeteci Canan Kulfel, bugün de aynı partinin seçim bürosunda düzenlenen basın açıklaması sonrası 63 yaşındaki E.Y.'nin saldırısına uğradı.


Kulfel'e yumruk atmak isteyen E.Y., haftalık yayınlanan yerel Yeni Ufuk Gazetesi Didim Temsilcisi Yaşar Çelebi'nin de fotoğraf makinesini kırdı.


Saldırıyı gerçekleştiren E.Y., polis tarafından gözaltına alınıp, Altınkum Polis Merkezi'ne götürüldü.


Şikayette bulundu


Olay sonrası gazeteciler Canan Kulfel ile Yaşar Çelebi, Altınkum Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayette bulundu.


Kulfel ile Çelebi'yi ilçede görev yapan gazeteciler de yalnız bırakmadı. Polise verdikleri ifadeleri sonrası gazetecilere açıklama yapan Kulfel, geçen Perşembe günü yaşanan olayla ilgili basın toplantısı düzenlendiğini, toplantıdan çıktıktan sonra saldırı olayının gerçekleştiğini söyledi.


Kulfel, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Toplantı sonrası gazeteci arkadaşlarla konuştuğumuz sırada yanımıza gelen bir kişi, 'Ne konuşuyorsunuz? Ajan mısınız? Kime çalışıyorsunuz? Kıyafetine bir bak. Bir yüzün açık kalmış, kapatıp kapatmasan ne olur? Afganlı gibi olmuşsun' diyerek, hakaretlerde bulundu. Ardından elini yumruk yapıp, suratıma doğru getirip, vurma girişiminde bulundu. Polis çağıracağımızı söylediğimizde ise yanımızdan uzaklaştı. Karşı tarafa geçtiğinde ise gazeteci ağabeyimiz Yaşar Çelebi'nin fotoğraf makinesini yere çarptı. Polise, şikayetçi olduk."


Gazeteci Yaşar Çelebi de olayın CHP'nin ilçe seçim bürosunda düzenlenen toplantı sonrasında yaşandığını belirterek, yanlarına yaklaşan E.Y.'nin gazeteci Kulfel'e kıyafeti nedeniyle hakarette bulunduğunu söyledi.


E.Y.'nin Kulfel'e vurmak istemesi üzerine olaya müdahil olduğunu ifade eden Çelebi, "Bu esnada Canan arkadaşımız 155 Polis İhbar hattını aradı. Şüpheliyi kaçırmamak için arkasından gitti. Burada E.Y., tekrar yumruk atmak istedi. Orada bulunan bir vatandaş da kendisini engellemek istedi. Ben de karşı taraftan o anın fotoğrafını çekmiştim. Sonra benim yanıma gelerek fotoğraf makinemi yer çarparak kırdı" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS