Dikkat: LGS tercihlerinde son gün! 2019 LGS tercih sayfası…

Dikkat: LGS tercihlerinde son gün! 2019 LGS tercih sayfası…

LGS tercihlerinde sona gelindi. Bugün tercihler için son gün. Öğrenci ve veliler tercihlerini son kez gözden geçiriyor. Ayrıca henüz tercihini yapmamış adaylar ise LGS tercih robotu ve tercih sayfasını araştırıyor. İşte, LGS tercihleriyle ilgili merak edilenler…

Liseye Geçiş Sınavı (LGS 2019) tercihleri için bugün son gün... Son güne kadar emin olamamış ve henüz tercih yapmamış adaylar tercihler için araştırmalarına devam ediyor. Daha önce tercih yapmış adaylar ise son kontrollerini yapıyorlar. İşte LGS tercihleriyle ilgili tüm merak edilenler…


 LGS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI


LİSE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı.


Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları KONTENJAN tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.


Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2018'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.


Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.


LİSE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYIN


LGS TERCİH ROBOTU ERİŞİME AÇILDI


LGS tercihleri 1 Temmuz Pazartesi günü başladı. LGS tercihleri son tarihi ise 12 Temmuz olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Öte yandan LGS 2019 tercih robotu da erişime açıldı. Böylelikle öğrenciler tercih listelerini bu robotu kullanarak belirleyebilecekler.


LGS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN


e-OKUL VBS İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS