DİKKAT: MSÜ başvurularında son gün! MSÜ sınav ücretleri hangi bankalara yatar?

DİKKAT: MSÜ başvurularında son gün! MSÜ sınav ücretleri hangi bankalara yatar?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav başvurularında bugün son gün… Milli Savunma Üniversitesinde eğitim almak isteyen lise mezunu veya 12. sınıf (lise son) öğrencileri ÖSYM tarafından düzenlenecek olan MSÜ sınavına başvuruda bulunabilecek. Peki; başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacak? İşte ÖSYM MSÜ başvuru sayfası…

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2019 sınavı, ya da resmi adı ile “2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı” için son başvuru tarihi bugün. Lise mezunu veya 12. Sınıf yani lise son öğrencileri MSÜ sınavına başvurabilecekler. Başvurular, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden yapılabilecek. Başvurular 27 Şubat (bugün) saat 23.59’a kadar devam edecek.

Sınava başvuru yapacakların ise daha önceden ÖSYM AİS’e kaydolmaları gerekiyor. Kayıt ise ÖSYM merkezlerinde gerçekleştiriliyor.

ÖSYM AİS üzerinde yapılacak başvuru sonrası MSÜ 2019 sınavına girecek öğrencilerin ÖSYM tarafından belirlenen bankalara giderek belirtilen sınav ücretini yatırmaları gerekiyor.

MSÜ SINAV BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

MSÜ SINAV ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATACAK?

ÖSYM tarafından MSÜ 2019 sınavı için belirtilen ücret ise 96 TL olarak belirlendi. Ödemenin yapılmasının ardından başvuru işlemi kesinleşmiş olacak. Peki; başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılacak? İşte konu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklama:

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ TARİHÇESİ

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair» 669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 31 Temmuz 2016 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kurulmuştur. Aynı KHK ile Harp Akademileri Kanunu yürürlükten kaldırılmış ve Askeri Liseler kapatılmıştır.

Cumhurbaşkanlığının 04.10.2016 tarihli ve 2016/97 sayılı kararı ile Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erhan Afyoncu atanmıştır.

Millî Savunma Bakanlığının 25 Ekim 2016 tarihli emri ile Harp Okulları, Enstitüler, Astsubay Meslek Yüksek Okulları, Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu ile mülga olan Harp Akademileri K.lığı ve tüm Askeri Liselerin personeli, taşınır/taşınmaz malları Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü emrine verilmiştir.

09 Kasım 2016 tarihli 6756 sayılı, ”Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesi Hakkında Kanun” ile 669 sayılı KHK kabul edilmiştir.

Bakanlar Kurulu’nun 14 Kasım 2016 tarihli, 2016/9522 sayılı kararı ile MSÜ Teşkilatı oluşturulmuş, 25 Kasım 2016 tarihli Resmî Gazetede yayımlanmıştır. Millî Savunma Bakanlığının 06 Ocak 2017 tarihli emriyle Rektör Yardımcıları atanmış ve Genel Sekreter görevlendirilmiştir.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Rektörlüğü 09 Ocak 2017 tarihinden itibaren mülga olan Harp Akademileri Komutanlığı Yenilevent/İSTANBUL yerleşkesinde faaliyetlerine başlamıştır.

 

Millî Savunma Bakanlığının 03 Şubat 2017 tarihli emri ile MSÜ Rektörlük Karargâhı Teşkilatı onaylanmıştır. Milli Savunma Üniversitesinin 15 Şubat 2017 tarihli emri ile  Rektörlük Karargâhının Teşkilat, Kuruluş ve Kadro Uygulama Emri bağlılarımıza yayımlanmış ve uygulamaya geçilmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS