Dikkat: Termometre 30 dereceyi görecek! 28 Mayıs hava durumu

Dikkat: Termometre 30 dereceyi görecek! 28 Mayıs hava durumu

Hava durumu 28 Mayıs raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Sıcaklıkların yurt genelinde 10 dereceye kadar artacağı uyarısının yapıldığı son tahminlere göre, bugün Ankara, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok bölgesinde termometre 30 dereceyi görecek. Hatta birçok bölgede sıcaklıklar 30 dereceyi geçecek. İşte, 28 Mayıs hava durumu…

Hava durumu 28 Mayıs raporu yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuyla paylaşılan tahminlere sıcaklıklar yurdun birçok bölgesinde artacak. Öte yandan sıcaklıkların Ankara, İstanbul ve İzmir’de 30 dereceyi hatta üzerini görmesi bekleniyor. İşte 28 Mayıs hava durumu raporu…


SICAKLIKLAR 10 DERECE ARTACAK


Yapılan son değerlendirmelere göre; hafta başından itibaren Afrika üzerinden gelen sıcak havayla birlikte ülkemizde sıcaklıkların hissedilir şekilde (5-10 derece) artması bekleniyor. Özellikle Salı gününden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların Mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.


Önümüzdeki hafta bazı illerimizde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının;


Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta‘da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.


Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları önem arz etmektedir.


28 MAYIS HAVA DURUMU


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin az bulutlu ve açık zamanla Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Bolu, Düzce ve Eskişehir çevrelerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ilk saatlerde Marmara Bölgesinin kuzeyi ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


ANKARA °C, 32°C


Az bulutlu


İSTANBUL °C, 31°C


Az bulutlu, bu sabah ilk saatlerde kuzy ve doğusu yer yer sisli ve puslu


İZMİR °C, 34°C


Az bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS