Dilek Doğan Afşin'de toprağa verildi

Dilek Doğan Afşin'de toprağa verildi

Dilek Doğan Afşin'de toprağa verildi

25 yaşında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Dilek Doğan Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yetkililerden cenaze yıkama aracı istediklerini ancak olumsuz yanıt aldıklartını söyleyen baba Metin Doğan isyen etti: "Bu bir ayrımcılıktır"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Sarıyer'deki terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan  ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 25 yaşındaki Dilek Doğan'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Dilek Doğan hayatını kaybetti!

Sarıyer'deki terör operasyonu sırasında polisin ateşlediği tabancadan çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün hayatını kaybeden Dilek Doğan için memleketi Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'ne Türkçayırı Mahallesi'ndeki cemevinde öğle saatlerinde tören düzenlendi.

 

Törene Doğan'ın ailesi, yakınları ve birçok kentten gelen çok sayıda kişinin yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da katıldı. Selvi Kılıçdaroğlu, Doğan Ailesi'ne baş sağlığı diledi.

Doğan'ın üzerinde karanfiller ve fotoğrafının bulunduğu cenazesi, siyah kıyafet giyen kadınların omzunda dedesi Mehmet Doğan'ın evinde helallik alındıktan sonra cemevine getirildi. Burada kılınan cenaze namazı ve yapılan törenin ardından yürünerek Türkçayırı Mezarlığı'na getirilen Doğan'ın cenazesine sarılan annesi Aysel, babası Metin ve kardeşleri uzun süre gözyaşı döktü. Doğan'ın cenazesi, mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Babadan cenaze yıkama aracı isyanı

5 çocuklu ailenin ortanca kızı olan Dilek Doğan'ın babası Metin Doğan, yetkililerden cenaze yıkama aracı istendiğini ancak olumsuz yanıt aldıklarını öne sürerek, "Cenaze yıkama aracı talebinde bulunduk, göndermemişler. Bu bir ayrımcılıktır, böyle yapmasınlar" dedi.