Dilek Doğan'ın son anları polis kamerasında

Dilek Doğan'ın son anları polis kamerasında

Özel Harekat Timleri'nin Sarıyer'deki evinde arama yaptığı sırada vurularak öldürülen Dilek Doğan'ın son anlarının kaydedildiği polis kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Sarıyer Küçükarmutlu’daki evinde arama yapıldığı sırada vurularak öldürülen Dilek Doğan'ın son nefesini verdiği anların polis kamerasınca kaydedildiği ortaya çıktı. 


Doğan ailesi ve avukatları, Dilek Doğan’ın öldürülmesiyle ilgili iddianameye giren görüntüleri basınla paylaştı. Avukatlar Oya Aslan ve Şükrüye Erden ile baba Metin Doğan’ın katıldığı basın toplantısında Aslan, Dilek’i öldüren polis amiri Y.M’nin iddianamede yer alan ifadelerini okudu.
Sanık polisin, “Mehmet Doğan’ın tüfeğine doğru hamle yaptığını, hepsinin birden kendisini kollarından elbise ve tüfeğinden tutup salona doğru çektikleri sırada, son gayretle kendisini geriye çekmek istediği anda tüfeğin patladığını ve genç kızın vurulduğunu” belirttiği ifadesinden sonra görüntülerin izlenmesine geçildi.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER


Ailenin feryatları


İddianameye giren görüntülerin ilk anında Dilek Doğan’ın arama yapacak polislere ‘galoş giyin’ ifadeleri yer alıyor. Galoş olmadığı için iki polis arama sırasında ayakkabılarını çıkararak odaya giriyor ve arama yapıyor. O esnada Dilek Doğan’ın polislerle arama yapılan odaya girdiği görülüyor. Polislerin arama yaptığı esnada polis kamerası odada çekim yaparken, evin koridorunda aileyle şüpheli polisin tartışması duyuluyor.


O anlarda abi Mehmet Doğan "Ankara’da 105-120 tane adam ölmüş bir tane polis yok” diyor, şüpheli polis ise “Ben sana ne dedim, ben sana ne dedim, ben sana ne dedim” diye karşılık veriyor. Bu cümlelerin bitiminde ne olduğu tespit edilemeyen bir patırtı sesi geliyor ve Dilek Doğan “Ya ne yapıyon” diyor o andan hemen bir 1 saniye sonra silah ateş alıyor ve patlama sesi duyuluyor.


Yerde yatan Dilek Doğan kameraya yansırken, ailenin feryatları görüntülere yansıdı. Acılı aile Doğan’ın vurulması üzerine polislere tepki gösteriyor.Avukat: "Görüntüler polisi yalanlıyor"


Görüntülerle ilgili konuşan avukat Oya Aslan da Dilek Doğan’ı öldüren özel harekat timi Y.M’nin iddianamede yer alan “Mehmet Doğan’ın tüfeğine doğru hamle yaptığı, hepsinin birden kendisini kollarından elbise ve tüfeğinden tutup salona doğru çektikleri sırada, son gayretle kendisini geriye çekmek istediği anda tüfeğin patladığı ve genç kızın vurulduğu” şeklindeki ifadelerinin yalanlandığını belirtti.


Tututklama talebi reddedildi


Aslan, şüpheli polis Y.M. hakkında “Öldürmenin İhmali Davranışla İşlenmesi” suçundan hazırlanan ve 20 yıl ile 26 yıl arasında hapis cezası istenen iddianamenin Y.M'nin ifadelerine göre hazırlandığını öne sürerek, Dilek’in öldüren polis hakkında “kasten adam öldürme” suçundan dava açılması gerektiğini savundu. Aslan, şüpheli polisin hakkında tutuklama taleplerinin reddedildiğini de belirtti.Baba Doğan: "Bu kez öldürme amacıyla geldiler"


Baba Metin Doğan da olay anına ilişkin detayları paylaştı. Acılı baba Doğan, evlerini 30 kez basan polisin bu kez baskına öldürme amacıyla geldiklerini, nitekim ailesinden en kıymetli insanı aldıklarını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS