Son Dakika

Dilek Tahtalı kimdir? Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti

A A

26.03.2020 - 15:58

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği son bilgilere Türkiye’de corona virüsü nedeniyle 59 kişi hayatını kaybetti. Hürriyet’te yer alan habere göre 33 yaşındaki Dilek Tahtalı da covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren kişiler arasında bulunuyor. Peki, Dilek Tahtalı kimdir?

Dilek Tahtalı kimdir? Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti

Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken ülkeler de önlemlerini birer birer artırıyor. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana süreçle ilgili detaylı bilgileri aktaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 25 Mart’ta yaptığı son açıklamasında covid-19 nedeniyle can kaybı sayısının 59’a ulaştığını duyurmuştu. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre bu vefatlardan biri de Dilek Tahtalı oldu.

DİLEK TAHTALI KİMDİR?

İstanbul’da özel bir hastanede kayıt görevlisi olarak çalışan Dilek Tahtalı yüksek ateş, öksürük ve halsizlik şikayetiyle Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Dilek Tahtalı’nın 33 yaşında olduğu ifade edildi.

Romatizmal hastalığı bulunan ve düzenli ilaç kullandığı belirtilen Tahtalı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Bir düş artık ateş, bir bırak yakamı yeter! Dakikada bir sirkeli aspirinli su kürü, ılık duş, buz gibi havada balkona çıkmaktan bayılacağım”, “Burun tıkanıklığı, aşırı geniz akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri...” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Covid-19’un genç kurbanlarından olan Tahtalı’nın cenazesinin memleketi Amasya’da toprağa verildiği öğrenildi.