DİSK Basın-İş: "Bir kez daha acımızın adı Ankara..."

DİSK Basın-İş: "Bir kez daha acımızın adı Ankara..."

DİSK Basın-İş, dün akşam Ankara Kızılay'da 37 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısı ile ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.

Açıklamada şöyle denildi:

"10 Ekim ve 17 Şubat'ta yaşanan saldırılarda hayatını kaybedenlerin acısı halen tazeyken, soruşturma dosyalarında saldırıyı gerçekleştiren canlı bombaların adından ötesi yazmazken, sorumlular, ihmali olanlar açığa çıkarılamazken sivilleri hedef alan yeni bir saldırı ile hepimiz bir kez daha keder ve acı içinde kaldık.

13 Mart günü 37 insanımızı aramızdan alan, onlarca insanımızı yaralayan, milyonları üzüntüye boğan bu saldırılar karşısında aynı zamanda öfkeliyiz de. Kim tarafından ve ne amaçla yapılırsa yapılsın, sivil insanlara yönelik bu eylemi insanlık suçu olarak görüyoruz.

Ambulanstan önce TOMA göndereneler, saldırıların failllerini ortaya çıakrmak yerine yayın yasağı koyarak üstünü örtmeyi tercih ediyor.
Ankara'da hayatını kaybedenler ve hikayeleri...
Artık tek bir insanımızı kaybetmeye bile tahammülümüz kalmamıştır. Türkiye'nin bir an önce demokratik, özgür ve barışın hakim olduğu bir ülke haline gelmesi için hepimize sorumluluk düşmektedir. Yaşanılan katliamların karanlıkta kalmaması için, bu katliamlar karşısında istifini bozmadan sorumluluk almak yerine taziye ve kınama mesajı verenlerin hesap vermesi için üstümüze düşeni yapacak, sansürle, yasaklarla karartılmak istenen gerçekleri açıklamak için var gücümüzle çalışacağız.

Hayatını kaybeden insanlarımızın anısı daima bizimle olacak. Tüm Türkiye halklarının başı sağ olsun."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS